Сакраменто Кингс срещу Ню Йорк Никс Статистика на играчите и резултати в кутията за 4 април 2024 г.

В четвъртък Сакраменто Кингс пристигнаха в Ню Йорк с цел да изравнят сезона срещу Ню Йорк Никс. Въпреки загубата с 98-91 в предишната им среща в Калифорния, Кралете бяха решени да търсят реванш срещу Никс с недостатъчен персонал. Въпреки че също се справяха с контузии, Кралете бяха уверени в своите висококвалифицирани играчи в сравнение с Никс.

Гостите веднага показаха своята готовност със силен старт, побеждавайки Никс с 35-20 в първия мач. De’Aaron Fox, Keon Ellis и резервният гард Davion Mitchell изиграха важна роля в осигуряването на първоначален тласък.

През втория период Никс обърнаха представянето си и надиграха Кингс с 32-25. Джейлън Брънсън вкара 18 точки през първото полувреме, а Джош Харт осигури силна подкрепа с 12 точки. Въпреки това резервната скамейка на Ню Йорк остана до голяма степен тиха, което трябваше да се реши, ако се надяваха да защитят домашния си корт.

Двата отбора се оттеглиха на почивката, като Сакраменто Кингс водеха с 60-52.

Статистика на играчите и резултати в кутията за мача Сакраменто Кингс срещу Ню Йорк Никс

Играчи от НБА осветяват корта с впечатляващи тройки

Де’Аарон Фокс не успя да отправи само два от шестте си удара отвъд дъгата, докато Кийгън Мъри имаше рекорд 1-за-3 от същия диапазон през първото полувреме.

Джейлън Брънсън предпочете да се съсредоточи върху отбелязването на голове в боята и успешно направи единствения си опит за удар от три точки. Междувременно Donte DiVincenzo отиде 2-за-6 отвъд дъгата през същия период от време.