N Balaji/A Begemann зашемети топ поставената двойка Ram/Krajicek, за да влезе в четвъртините на ATP Houston 250

Индийските фенове бяха във възторг, когато N Sriram Balaji се класира за четвъртфиналите на мъжки двойки на ATP 2024 US Men’s Clay Cort Championship в Хюстън в сряда.

В мача си от първия кръг N Sriram Balaji и Andre Begemann предизвикаха разочарование с победа с 3-6, 7-6(5), 10-6 над поставеното дуо Rajeev Ram и Austin Krajicek. Струва си да се отбележи, че Раджив Рам е трикратен шампион на US Open, а партньорът му Остин Крайчек в момента е на четвърто място в ранглистата на двойки на ATP.

Трябва да се отбележи, че на текущото събитие ATP 250 в Хюстън три индийски двойки на двойки успешно осигуриха своите победи в първия кръг.

Въпреки усилията си, Баладжи и Бегеман не започнаха силно мача, като загубиха първия сет с 3-6. Неспособността и на двамата играчи да запазят последните си игри на сервиране в крайна сметка доведе до поражението им в първия сет.

Въпреки бавния старт, Balaji-Begemann успя да направи забележително завръщане в края на мача. Напрежението беше осезаемо във втория сет, тъй като нито един отбор не загуби нито един гейм. Накрая сетът беше решен от тайбрек, който бе спечелен от индо-германския дует.

Следващият сет доведе до супер тайбрек, който в крайна сметка беше спечелен от Баладжи-Бегеман с резултат 10-6.

Баладжи-Бегеман са изправени пред трудно предизвикателство срещу дуото Недунчежиян-Кадхе в следващия кръг

Индо-германският отбор следва да се изправи срещу изцяло индийското дуо Джийван Недунчежиян и Арджун Кадхе в предстоящия кръг.

Jeevan Nedunchezhiyan и Arjun Kadhe влизат в този мач, след като си осигуриха победа с 6-4, 6-2 в първия кръг срещу Marcus Daniell и Luis David Martínez.

В осминафиналите Vijay Sundar Prashanth и Anirudh Chandrasekar победиха бившите играчи от топ 10 на сингъл Frances Tiafoe и Michael Mmoh. Въпреки силния си старт, двойката не успя да запази победната си серия и в крайна сметка бяха елиминирани от четвъртите поставени Макс Пърсел и Джордан Томпсън на четвъртфиналите.