Голдън Стейт Уориърс срещу Хюстън Рокетс Статистика на играчите и резултати в кутията за 4 април 2024 г.

Дългоочакваният мач между Golden State Warriors и Houston Rockets се проведе в Toyota Center в четвъртък. Уориърс, класирани на 10-то място в Западната конференция с рекорд 41-34, се изправиха срещу 11-ите Рокетс, които държаха рекорд 38-37. Резултатът от мача щеше да определи шансовете на Рокетс да стигнат до постсезона, като победа ги задържи в надпреварата, а загуба значително намали шансовете им да се класират за турнира за игра.

Уориърс излязоха силни, доминирайки в играта със серия от 13-4 преди първия таймаут. Клей Томпсън и Стеф Къри запазиха впечатляващата серия от стрелби на отбора срещу Рокетс този сезон, записвайки три тройки. За разлика от тях Ракетите се бориха и успяха да направят само два от седемте си удара.

Уориърс увеличиха преднината си до 25-11, но Рокетс отговориха с поредица от 11-3, довеждайки резултата до 25-20 и правейки мача от пет точки близък. Дефанзивният натиск на Рокетс се засили, което накара Уориърс да направят осем връщания през първата четвърт. Въпреки това Голдън Стейт успя да си върне преднината от 11 точки (33-24) преди края на първата четвърт.

Представянето на Рокетс през втората четвърт значително се подобри, тъй като точната стрелба на Джалън Грийн и Джабари Смит-младши даде тласък. Подновената атака на отбора, подхранвана от техните успешни тройки, постави предизвикателства пред Уориърс.

Въпреки това, впечатляващото представяне на Клей Томпсън през първото полувреме продължи и позволи на Уориърс да задържат най-голямата си преднина в играта на полувремето с резултат 65-50. До края на началните 24 минути Томпсън вече отбеляза 21 точки, докато Джабари Смит-младши бе лидер на Рокетс с 14 точки.

Статистика на играчите и резултати в кутията: Голдън Стейт Уориърс срещу Хюстън Рокетс (4 април)

Статистика на играчите на Голдън Стейт Уориърс от втората четвърт и резултат в кутията