Брадли Бийл 2024 НБА Плейофи Скаутски доклад: Дисекция на въздействието и минутите на гарда на Финикс Сънс

Още от първия си мач с Финикс Сънс на 8 ноември 2023 г. срещу Чикаго Булс, Брадли Бийл е доминиращ играч. Въпреки че пропусна седем мача поради контузия в долната част на гърба, впечатляващата стрелба по периметъра на Бийл даде значителен тласък на Финикс.

На 4 февруари Финикс си осигури победа със 140-112 срещу Вашингтон Уизардс. Въпреки че загуби 43 точки срещу бившия си отбор и отбеляза 16 от 21 от игра, завръщането на Бийл във Вашингтон беше горчиво. Основният фокус на Слънцата обаче беше да постигнат победа на пътя, която те успешно постигнаха.

До този момент стрелецът на Слънцата показа впечатляващо представяне, особено в последните пет мача. С наближаването на плейофите си струва да обмислим стойността на Брадли Бийл за Финикс.

Статистика за редовния сезон в кариерата на Брадли Бийл

Въпреки че наскоро изпитва стягане в долната част на гърба, Брадли Бийл все още успя да изиграе 47 мача за Слънцата, което щяха да бъдат 54 мача, ако не беше възпрепятстван от контузията си.

След размяната му със Слънцата средният резултат на Бийл е 17,4 точки на мач, с 5,1 асистенции, 4,2 борби и 1,0 отнета топка. Трябва да се отбележи, че процентът му на голове от игра се е увеличил значително до 49,8%.

Анализ на набора от умения на Брадли Бийл

Умението на Брадли Бийл да стреля за три точки е добре познат аспект от представянето му в НБА. Текущият му процент на успех от 38,8 процента отвъд дъгата е само малко по-висок от средния за кариерата му от 37,3 процента. Добавянето на Брадли Бийл към списъка на Сънс добавя още един надежден стрелец към Девин Букър, Ерик Гордън и Грейсън Алън.

Въпреки постоянството му в дефанзивен план, откраднатите топки на мач на Бийл са близки до средните за кариерата му. Тази статистика не означава, че му липсва способността да пази опонентите.

Въпреки че е 3-кратен NBA All-Star, здравето на играча остава проблем. През цялата си кариера той е успял да изиграе само 82 мача в сезон два пъти: през сезоните 2017-18 и 2018-19.

Когато е в добро здраве, той не се затруднява да вкарва тройки срещу противниковия отбор.

Значението на ролята на Брадли Бийл и времето за игра

Откакто се присъедини към Финикс чрез сделка, Брадли Бийл има ключов принос за успеха на отбора. Неговата изключителна стрелба по периметъра значително облекчи бремето на Девин Букър и Кевин Дюрант.

Независимо дали започва или влиза в игра като резерва, той постоянно играе значителен брой минути. Със средно 33,1 минути на мач е вероятно той да види увеличение на игровото време по време на плейофите.

Слънцата са събрали страхотен списък от НБА досега, като Бийл е изключително допълнение. С това треньорът Франк Фогел вече има богатство от стрелци по три точки, от които да избира.

Когато Дюрант или Букър са на корта с Брадли Бийл, може да не се налага да разчитат на удари по периметъра. Представянето на Beal от линията за 3 точки може значително да повлияе на шансовете на Phoenix Suns в плейофите този сезон.