„Не бих нарекъл насилника брилянтна реклама“ – Александър Зверев, поздравен от Марк Петчи за представянето на Australian Open QF, разгневи феновете

Представянето на Александър Зверев на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия през 2024 г. му спечели висока оценка от бившия британски тенисист Марк Петчи, който го нарече „брилянтна реклама за тениса“. Това признание обаче предизвика недоволство сред феновете.

Зверев победи Карлос Алкараз с 6-1, 6-3, 6-7(2), 6-4 за малко повече от три часа в „Род Лейвър Арена“, за да стигне до полуфиналите на Шлема в Мелбърн за втори път.

Победата бележи втората поредна победа за германеца срещу Алкараз, след триумфа му над световния номер 2 на финалите на Nitto ATP през 2023 г. С тази победа Зверев вече има преднина от 5-3 в техните директни срещи. Това беше първата победа на Световния номер 6 в Големия шлем срещу съперник от Топ 5.

Марк Петчи се обърна към социалните медии, за да поздрави както Александър Зверев , така и Карлос Алкараз за брилянтния тенис и забавлението на публиката на четвъртфиналите.

Петчи допълнително похвали Зверев за представянето му и победата му. Той подчерта, че способността на бившия номер 2 в света да се съвземе и да излезе победител дори след загубата на третия сет е „брилянтна реклама за тениса“.

„Поздравления и на двамата, и особено на @AlexZverev за това вечерно забавление. Не беше лесна победа след това, което се разигра в 3-ия сет. Страхотна реклама за тенис. @AustralianOpen,” Печи публикува в X (бивш Twitter).

Феновете останаха разочаровани от забележките на британеца, които прославиха Александър Зверев въпреки сериозните обвинения в домашно насилие, срещу които е изправен в момента.

Феновете изразиха неодобрението си в социалните мрежи. Един фен изрази несъгласието си, като подчерта, че не могат да считат индивид, обвинен в малтретиране, като ярък пример за спорта, за разлика от Марк Петчи.

„Не бих нарекъл насилника брилянтна реклама, но това е само аз, предполагам“, фен публикува в X.

Друг фен заяви, че не е правилно да се позволи на предполагаем двукратен домашен насилник да играе на турнето и да бъде рекламиран като нещо добро за спорта.

„Не съм сигурен, че предполагаем двукратен домашен насилник, на когото е позволено да играе тенис и е силно повишен, е „брилянтна реклама“ за тениса“, публикува фенът.

Ето още няколко реакции от феновете на тениса:

Александър Зверев: „Щастлив съм, че съм тук и съм готов да продължа“

Александър Зверев на Australian Open 2024

След победата си срещу Карлос Алкарас , по време на интервюто си на корта след мача, Александър Зверев заяви, че е чест да се състезаваш и да спечелиш срещу „един от най-добрите играчи в света“.

„Играх срещу един от най-добрите играчи в света. През последните две години той постоянно беше номер 1 или номер 2“, каза Зверев. „Всички сме хора и е голяма чест да играем срещу момчета като него.

Зверев също изрази задоволство от представянето си, особено от това как се върна след загубата на третия сет, за да спечели в крайна сметка мача.

„Когато си толкова близо до победата, мозъкът ти започва да работи и това не винаги е полезно, но съм щастлив, че в крайна сметка стигнах дотам. Отвърнах доста добре в четвъртия сет, не го пуснах и съм много щастлив, че завърших мача. Щастлив съм, че съм тук и съм готов да продължа“, добави той.

Александър Зверев ще се изправи срещу Даниил Медведев на полуфиналите на Australian Open 2024 . Преди това те са се срещали 18 пъти в Тура, но това ще бъде първата им среща на турнир от Големия шлем.