Защо Томи Де Вито беше на пейката срещу Ийгълс? Разгледани са причините за решението на Brian Daboll

Новобранецът куотърбек на Ню Йорк Джайънтс, Томи Де Вито, беше поставен на пейката на полувремето срещу Филаделфия Ийгълс в понеделник, като дубльорът Тайрод Тейлър пое неговата роля през третото тримесечие. Страничната репортерка на Fox Пам Оливър посочи, че това е решението на треньора Брайън Дабол, но отказа да задълбочава.

Въпреки това, съдейки по представянето му през първото полувреме, Де Вито беше изключително слаб. В игра „направи или умри“ той изобщо не успя да види крайната зона, като единственият резултат на Big Blue дойде от полеви гол на Мейсън Кросби. След като Тейлър влезе, Джайънтс най-накрая имаха тъчдауни.

Джайънтс на Томи Де Вито елиминиран от надпреварата за плейофите след загуба с 33-25 от Ийгълс

Изглеждаше, че нищо не върви както трябва за Ню Йорк Джайънтс през 2023 г. След изненадваща кампания 9-7-1 2022 г. и бягане към Дивизионен кръг, Big Blue падна тежко, започвайки с 0-40 домакински удар от Dallas Cowboys.

И тогава стана по-лошо. Даниел Джоунс скъса своя ACL през седмица 9 в Лас Вегас Рейдърс, вкарвайки Томи Де Вито в стартовата роля. След като загуби дебюта си от Каубоите, той постигна три поредни победи, за да запази отбора в преследването на плейофите.

Но в New Orleans Saints цялата тази инерция се разсея. Недрафтираният новобранец куотърбек на Big Blue беше уволнен седем пъти в последвалата загуба с 24-6 и заменен от Tyrod Taylor след особено тежък удар.

Срещу Филаделфия Ийгълс, те се изправиха в ситуация „да или умреш“ и през първото полувреме изглеждаха мъртви, допускайки 20 точки, водещи до пейката на DeVito. Те най-накрая се събудиха през третата четвърт, когато Saquon Barkley се втурна за шест, след това Adoree’ Jackson извади Jalen Hurts и го върна на 76 ярда в ендзоната (заедно с две точки).

Но надеждите им приключиха в последните секунди. Намалявайки с 33-25, Тейлър все още имаше шанс да изравни мача, но новобранецът ъглов защитник Кели Ринго открадна паса му на Hail Mary:

Това поставя Giants на 10-5, но по-важното е, че ги дисквалифицира от състезанието за плейофи.

Те все още могат да играят основна роля в състава на плейофния състав през следващите седмици, когато се изправят срещу Лос Анджелис Рамс и Ийгълс.