Кога ЛеБрон Джеймс отбеляза своята 40 000-та точка в кариерата си в НБА?

Суперзвездата на ЛА Лейкърс ЛеБрон Джеймс влезе в съботния мач срещу Денвър Нъгетс, нуждаейки се от девет точки, за да достигне нов исторически етап. Четирикратният MVP завърши мача срещу Washington Wizards в четвъртък с 39 991 точки в кариерата си. Той вероятно ще преодолее бариерата от 40 000 точки, плато, което никой в ​​историята на НБА не е постигал преди, в началото на мача срещу защитаващите се шампиони.

„Крал Джеймс“ не успя да достигне 10 точки само девет пъти по време на умопомрачителната си 21-годишна кариера. Освен ако не претърпи контузия, лидерът по точки в НБА за всички времена ще увеличи общия си резултат до безпрецедентно ниво. Той ще бъде първият и може да се окаже единственият играч, отбелязал поне 40K точки в кариерата си.

В крайна сметка Леброн Джеймс отбеляза 40 000 точки в кариерата си с обрат срещу Майкъл Портър-младши. Той го направи в 10:38 на втората четвърт. Играта не беше спряна след забележителното постижение, но Дарвин Хам обяви таймаут, така че феновете в Crypto.com Arena да могат да дадат своята оценка.

Джеймс не отбеляза до 6:20 през първата четвърт, но крайъгълният камък беше неизбежен. Четирикратният шампион и неговият отбор не форсираха проблема. Те позволиха на точките да дойдат естествено в хода на атаката.

Имаше дори колективен стон от тълпата, когато Хам извади „Крал Джеймс“ за около две минути през първата четвърт. Той вече имаше пет точки, когато беше заменен за почивка.

След началото на втората четвърт мнозина вече бяха на крака. Не му отне много време да спечели още четири точки, за да стигне до зашеметяващото постижение.