ГЛЕДАЙТЕ: Линда Носкова става емоционална, реагира невярващо, след като изхвърли Ига Светек от Australian Open 2024

Линда Носкова остана невярваща, след като изхвърли четирикратната шампионка от Големия шлем Ига Светек от Australian Open 2024 в събота, 20 януари. Носкова организира епично завръщане срещу Светек в Род Лейвър Арена, за да си осигури място в четвъртия кръг на Happy Шлем.

Тийнейджърът загуби първия сет за 45 минути поради лошо изпълнение на втори сервис. Тя смени скоростите във втория сет, успешно защити две точки за пробив и на свой ред проби веднъж Swiatek. Тя разби четири аса и 15 уинъра, за да осигури сета и да доведе срещата от третия кръг до третия сет.

Третият сет видя ожесточена битка, но Носкова поведе с два пробива на сервиса на Светек и спечели мача с 3-6, 6-3, 6-4 след два часа и 22 минути. След като Носкова спечели мачбола, емоциите я завладяха, докато се отпускаше на пода невярващо с длан на лицето си.

След това 19-годишният се втурна към мрежата, ръкува се със световния номер 1 и съдията на стола и се потопи в похвалите от тълпата, изглежда невярваща. Видеото на победния момент на Линда Носкова можете да гледате по-долу.

Носкова особено не успя да премине квалификациите на Australian Open през 2023 г. Най-добрите й кампании в турнири от Големия шлем досега бяха втори кръг завършва на French Open и US Open през 2023 г.

Ловът на Iga Swiatek за титла от Australian Open продължава

Всеки Swiatek

Iga Swiatek ще се завърне от Australian Open без трофей за шести пореден път. Тя дебютира на Happy Slam през 2019 г., когато се класира за основната схема след преминаване през квалификациите. Нейната кампания завърши със загуба от Камила Джорджи във втория кръг.

Полякинята подобри рекорда си Down Under през 2020 г., като стигна чак до четвъртия кръг. Тя победи Тимеа Бабос, Карла Суарес и 19-ата поставена Дона Векич, преди да загуби от 28-ата поставена Анна Контавейт.

22-годишната спечели 15-ия номер на Откритото първенство на Австралия през 2021 г., но не успя да подобри предишното си представяне. Тя загуби от румънката Симона Халеп в четвъртия рунд, след като нокаутира Аранта Рус, Камила Джорджи и Фиона Феро с победи в два сета.

Изданието през 2022 г. на Melbourne Major донесе на Iga Swiatek най-доброто й класиране до момента, тъй като тя стигна до полуфиналите. Тя обаче загуби от Danielle Collins в два сета.

През 2023 г. тя отново напусна Мелбърн Парк в четвъртия кръг, губейки от евентуалната подгласничка Елена Рибакина.