ГЛЕДАЙТЕ: Холгер Рун е освиркван от публиката след оттегляне от сблъсъка на Монпелие срещу Борна Чорич

Кампанията на Holger Rune в Монпелие приключи преждевременно, след като той беше принуден да се оттегли от полуфиналното си състезание срещу Borna Coric в събота (3 февруари).

Хърватинът водеше със сет (6-3, 4-1*), когато Рун прекъсна мача, след като известно време се бореше с дясната си ръка. Когато той се приближи до мрежата, за да се ръкува с Чорич, разочарованите фенове изразиха чувствата си със силни освирквания.

Tennis TV по-късно сподели видео от заключителните етапи, в което се чува как публиката изразява разочарованието си.

Възпрепятстван от проблема с дясната си ръка, Рун се бореше да задържи подаването си през цялото състезание. Той влагаше само около половината от първите си сервиси и печелеше само около 50% от точките след удара – което иначе е голямо оръжие в неговата игра.

Междувременно Чорич беше безпощаден в атаката си. Хърватинът създаде цели 10 възможности за пробив в съкратената битка, реализирайки четири от тях. С тази победа той се придвижи до финала на Open Sud de France, където ще се изправи срещу Alexander Bublik за трофея.

Казахстанецът постигна победа за завръщане в три сета над Феликс Оже Алиасиме в другия полуфинал в Монпелие. Бублик загуби първия сет с 4-6, но обърна резултата в двата последващи сета, постигайки трудна победа за два часа и 37 минути.

Холгер Рун постигна 100-та победа в кариерата си по пътя към битката с Борна Чорич в Монпелие

Holger Rune постигна стотната си победа в мача във втория кръг.

Holger Rune откри кампанията си в Монпелие (Open Sud de France) с крайъгълен камък в кариерата, отбелязвайки 100-та победа на ниво Tour във втория кръг.

Датчанинът, който бе пропуснат в първия кръг поради това, че беше първият поставен на тазгодишния турнир, победи испанеца Пабло Ламас Руис със 7-5, 6-2 във втория кръг. След победата той изрази надежда да продължи да трупа още много постижения.

„Готино е и се надяваме, че това е първият крайъгълен камък от много. Постигането на това означава много“, каза Холгер Рун.

„Беше битка, особено в първия сет с някои трудни моменти,” добави датчанинът, „Но аз съм просто щастлив да се върна тук в Монпелие и да играя добър тенис.”

След това Rune победи американеца Michael Mmoh в напрегната двусетова среща на четвъртфинала, преди да се сблъска с Borna Coric на полуфинала.