Гледайте: Впечатлението на Brandin Podziemski ‘Goat’ за вечерта с 42 точки на Steph Curry открадва шоуто след мача

Голдън Стейт Уориърс победиха Индиана Пейсърс със 131-109 като гост в четвъртък, водени от 42 точки на Стеф Къри за 30 минути. 2x MVP изцеди 11 тройки, правейки пет през първата четвърт.

Къри игра 30 минути, като престоя през по-голямата част от четвъртата четвърт поради проваления характер на мача. Той отбеляза 15 за 22 и направи 11 от своите 16 опита за 3 точки. Той вкара 29 точки през първото полувреме, което е най-многото му отбелязване през този сезон.

В интервюто си след мача Къри беше прекъснат от новобранеца на Уориърс Брандин Подзиемски, който изглежда имитираше нещо, което звучеше като „кози“ звуци. Ето видеото:

Този вирусен момент превзе НБА Twitter като буря. Феновете на Уориърс споделиха реакциите си на весело откровения момент между Къри и Брандин, като един туит написа:

„Стеф трябва да прегърне кой е, приятелят трябва да има общо 9 mvps“

Ето някои от най-добрите реакции:

Реакциите, последвани от хумористичното впечатление на Брандин, са в контекста на феновете и анализаторите, които смятат Стеф Къри за най-великия стрелец на всички времена, което е нещо, към което той според съобщенията е признал, че се е стремял.

Стеф Къри продължава да разширява исторически рекорди за стрелба

При победата на Уориърс в четвъртък вечер, 42-те точки на Стеф Къри с 11 тройки увеличиха рекорда му в НБА за мачове с най-малко 11 тройки до 13. Никой друг играч не е постигал това повече от четири пъти.

Той също се подобри до 42 мача с девет или повече тройки за всички времена, пред Деймиън Лилард (13), който е втори в списъка. Къри също е на мили напред в списъка с осем или повече тройки, със 79 мача, пред Лилард (29) и Клей Томпсън (24).

Той също така записа най-много мачове с 40 точки (8) с два или по-малко опита за наказателно хвърляне в историята на НБА и най-много мачове с 40 или повече точки при 90% истинска стрелба, пред своя съотборник Томпсън (шест).

Стеф Къри отбеляза най-малко пет мача с осем тройки и три мача с девет. Той вкара 60 точки, вторият му най-много точки в загубата със 141-134 от Атланта Хоукс с 10 отбелязани тройки.

Той вкара 30 точки комбинирано в четвъртата четвърт и продълженията, най-много от тях този сезон. Той добави 29 точки през първото полувреме срещу Пейсърс, отбелязвайки най-високия си резултат за първото полувреме за сезона.

Уориърс удължиха своята серия от мачове навън до четири победи и записаха 5-1 в последните си шест.