Топ 5 акцента от New Orleans Pelicans срещу Indiana Pacers ft. Tyrese Haliburton’s insane alley-oop – 28 февруари

Ню Орлиънс Пеликанс продължи пътуването си на източното крайбрежие до Индиана Пейсърс за първия мач от серията от сезона си в сряда, преди да се изправят отново в петък.

Пеликанс играха втората вечер от поредна среща след победа със 115-92 над Ню Йорк Никс, прекъсвайки поредицата си от две загуби. Междувременно Пейсърс прекъснаха своята серия от три победи при загубата си със 130-122 от Торонто Раптърс.

Пеликанс започнаха бавно, като изоставаха с цели 20 точки през първото полувреме. Паскал Сиакам и Майлс Търнър продължиха да налагат своя размер и в боя с 24 точки комбинирани през първото полувреме.

Топ пет акцента от Ню Орлиънс Пеликанс срещу Индиана Пейсърс

Ето най-добрите моменти от мача Ню Орлиънс Пеликанс срещу Индиана Пейсърс, който Пейсърс спечелиха със 123-114.

#5 Майлс Търнър отрича бившата звезда на Дюк

Зион Уилямсън поведе рали за Пеликанс, намалявайки преднината им до шест през втората четвърт с агресивни удари и натиск на ръба.

Въпреки това, Търнър демонстрира силни защитни умения срещу атаките на Уилямсън, насочвайки скока си, за да блокира перфектно изстрела на Зион, като същевременно абсорбира контакта му, отбелязвайки второто му отхвърляне през първото полувреме.

Играта на Търнър в защита не само спря Уилямсън, но и задържа топката в игра, позволявайки на Пейсърс да преминат бързо към атака.

#4 Уличката на Tyrese Haliburton към Obi Toppin

Търнър демонстрира изключителните си умения за защита на ръба още веднъж, като блокира опита на Зион, не само задържайки топката в границите, но и грабвайки отскочилата топка.

Той бързо го подаде на Tyrese Haliburton, катализаторът за преходната атака на отбора, известен със способността си да намира отворени съотборници и да представлява заплаха с стрелбата си.

Халибъртън взе топката до линията за 3 точки на Пеликанс и изпълни зашеметяващ алей-уп от 26 фута аут. Той настрои Оби Топин за мощно забиване, олицетворяващо безупречен преход от защита към нападение.

#3 Зион Уилямсън постеризира Майлс Търнър

Уилямсън отмъсти за по-ранните откази на Търнър, като се възползва от прецизно отскачащо подаване от Хърб Джоунс.

Срязвайки от левия ъгъл, Уилямсън получи паса. Той умело се движи между Бенедикт Матурин и Търнър, преди да премине за силно забиване с две ръце.

#2 Оби Топин забиване на вятърна мелница кара тълпата да побеснява

Пеликаните намалиха мача до разлика от две притежания, но Топин демонстрира атлетизма си със зашеметяваща игра.

Той блокира опита за 3 точки на CJ McCollum, задържа топката в игра и подчерта последователността с гръмотевично забиване, което предизвика ранен таймаут от Pelicans.

#1 Tyrse Haliburton пас от борда към Obi Toppin за гръмотевично забиване

Търнър демонстрира защитната си сила, като блокира опита на Си Джей Макколъм към ръба, подготвяйки сцената за бърз пробив на Пейсърс.

С изоставането на Pelicans, Haliburton реши да забавлява публиката, като пусна безспорен пас от таблото към изоставащия Obi Toppin, който завърши играта с гръмотевично забиване с томахавка.

Пейсърс спечелиха първия си мач със 123-114, водени от рекордните 17 асистенции на Тайрис Халибъртън, комбинирани с 24 точки на Сиакам.