Тенис мачове днес: Топ 5 играчи, които не бива да пропускате ft. Даниил Медведев, Стефанос Циципас

Защитаващият титлата си Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на Шампионата по тенис в Дубай. Сред другите играчи, които ще се присъединят към него, са Андрей Рубльов, Хуберт Хуркач и Александър Бублик.

Стефанос Циципас, Холгер Рун и Бен Шелтън водят силен състав, планиран да излезе на корта в четвъртък на Откритото първенство на Мексико. Любимката на домакините Ема Наваро ще участва в битката на San Diego Open.

Ето кратък списък с петте най-вълнуващи мача, насрочени за 29 февруари:

#1 – Даниил Медведев срещу Алехандро Давидович Фокина

Защитаващият титлата си Медведев се пребори от сет, за да измести Лоренцо Сонего с 3-6, 6-3, 6-3 във втория кръг. Давидович Фокина постигна оспорван първи сет със 7-6 (7) срещу Якуб Менсик, след което последният се оттегли в началото на втория сет.

Медведев води на Фокина с 3-0 в директния двубой. Той спечели последния им мач на миналогодишния Мастърс в Индиън Уелс в два сета. Руснакът също има по-добро представяне на победи и загуби през този сезон, но досега не е доминирал истински над съперниците си в Дубай. Въпреки това, той ще бъде облагодетелстван да спечели този, като се има предвид рекордът му за победи срещу испанеца.

Дата : 29 февруари 2024 г.

Час : Не преди 19:00 ч. местно време, 20:30 ч. IST, 15:00 ч. GMT и 10:00 ч. ET.

#2 – Андрей Рубльов срещу Себастиан Корда

Андрей Рубльов е вторият поставен на Dubai Tennis Championships.

Рубльов победи Артур Казо с 6-4, 6-4 във втория кръг, без да получи нито една точка за пробив през целия мач. Корда победи Павел Котов с 6-0, 6-2 в първия си мач и подобри това представяне във втория кръг с победа с 6-1, 6-0 над Ботик ван де Зандшулп.

Рубльов се радва на надмощие в съперничеството си срещу Корда, тъй като спечели и трите им мача. Наскоро те се изправиха на Откритото първенство на Австралия миналия месец, като руснакът успя да се справи в два сета.

Като се има предвид как Корда игра в Дубай досега, това изглежда като най-добрият му шанс най-накрая да спечели победа над Рубльов. Последният е стигнал до четвъртфиналите на всеки турнир, в който се е състезавал. Въпреки това, той не е напредвал от този етап, откакто спечели Hong Kong Open в началото на годината. Този мач може да бъде интензивен, предвид тяхната форма.

Време : Прибл. 16:00 ч. местно време, 17:30 ч. IST, 12:00 ч. GMT и 7:00 ч. ET.

Къде да гледате Шампионата по тенис на Дубай?

Зрители от следните държави могат да гледат цялото действие на живо в следните канали и сайтове:

САЩ: Зрителите в Съединените щати могат да уловят цялото действие на Tennis Channel .

Обединеното кралство: Феновете в Обединеното кралство могат да гледат събитията на живо по Sky Sports .

Канада: Канадските зрители могат да гледат мача на живо по TSN+ .

Австралия : Феновете в цялата страна могат да гледат мача на beIN Sports .

#3 – Ема Наваро срещу Катерина Синякова

Наваро се радва на добро ниво на успех през този сезон. Тя започна годината с полуфинално бягане на ASB Classic и след това спечели първата си WTA титла на Hobart International. След това 22-годишният мъж достигна третия кръг на мейджър за първи път на Australian Open.

Участието в трети кръг на Qatar Open беше най-добрият резултат на Наваро по време на размаха в Близкия изток. Като една от първите поставени на San Diego Open, тя получи сбогом във втория кръг.

Синякова не блести наистина на сингъл, както на двойки, и спечели последователни мачове в основната схема само веднъж този сезон в първия. Тя победи Май Хонтама с 6-3, 6-1 в първия кръг тук.

Наваро има два пъти повече победи от чеха и играе много по-добре тази година. Ако запази сегашната си форма, тогава американката не би трябвало да има проблем да преодолее съперничката си.

Дата : 29 февруари 2024 г. (САЩ, Канада) и 1 март 2024 г. (Великобритания/Европа, Индия).

Час : Не преди 17:30 ч. местно време, 20:30 ч. ET, 1:30 ч. GMT и 7:00 ч. IST.

Къде да гледате San Diego Open?

Зрителите в САЩ и Обединеното кралство могат да гледат турнира на живо на следните канали и сайтове:

САЩ : Официалният разпространител в региона е Tennis Channel .

UK : Мачовете ще се излъчват по Sky Sports .

#4 – Стефанос Циципас срещу Алекс де Минаур

Стефанос Циципас на Откритото първенство на Мексико през 2024 г.

Циципас победи Флавио Коболи с 6-3, 7-6 (6) във втория кръг, докато защитаващият титлата де Минаур победи Себастиан Офнър с 6-1, 6-3. Австралиецът загуби само седем мача на Откритото първенство на Мексико досега и се представи много по-добре от гърка и този сезон.

De Minaur ще трябва да поддържа това ниво на фокус и интензивност срещу Tsitsipas, който се оказа проклятието на неговото съществуване по време на турнето. Последният спечели всичките си 10 предишни мача, като последните четири от тях бяха победи в два сета.

Формата на De Minaur го прави фаворит за спечелването на тази среща. Въпреки това, доминацията на Циципас в този мач го прави трудно да го отчитаме въпреки резултатите му тази година.

Дата : 29 февруари 2024 г. (Мексико, САЩ, Канада) и 1 март 2024 г. (Великобритания/Европа, Индия).

Час : Започва в 18:00 ч. местно време, 19:00 ч. ET, 12:00 ч. GMT и 5:30 ч. IST.

#5 – Holger Rune срещу Dominik Koepfer

Рун постигна победа със 7-6 (5), 6-2 над Александър Ковачевич, за да влезе в последните осем на Откритото първенство на Мексико. Koepfer нокаутира осмия поставен Frances Tiafoe в три сета, за да направи същото.

Rune вече достигна своя трети четвъртфинал за сезона, докато това е втори за Koepfer. Пътуването на германеца обаче вероятно ще приключи тук, тъй като той загуби последните си 13 мача срещу играчи от топ 10. Той има само една единствена победа над играч, класиран в този регион, който дойде през 2020 г. Това вероятно ще бъде лесна победа за младия датчанин, който изглежда отново играе добре.

Време : Прибл. 20:00 местно време, 21:00 ET, 2:00 сутринта GMT и 7:30 сутринта IST.

Къде да гледате Откритото първенство на Мексико?

Зрителите в САЩ, Обединеното кралство, Канада и Австралия могат да гледат турнира на живо на следните канали и сайтове:

САЩ : Всички мачове ще бъдат излъчвани по Tennis Channel .

Обединеното кралство : Зрителите в региона могат да наваксат събитията по Sky Sports .

Австралия: Зрителите Down Under могат да гледат цялото действие на живо по beIN Sports.

Канада : Зрителите в Канада могат да гледат всички мачове по TSN+.