Сакраменто Кингс срещу Ню Йорк Никс Стартов състав и класация за дълбочина за 4 април | Сезон 2023-24 на НБА

Ню Йорк Никс ще бъде домакин на Сакраменто Кингс в Медисън Скуеър Гардън в четвъртък от 19:30 ET. Този мач е реванш от победата на Никс с 98-91 над Кингс на 16 март и е част от графика от пет мача на НБА.

Въпреки че са изправени пред предизвикателството да липсват ключови играчи, Никс успяха да запазят силна позиция в горната половина на класирането на плейофите на Източната конференция. В момента те са на пето място, но наскоро записаха серия от три загуби. Преди този тежък период те спечелиха шест от последните си седем мача.

Въпреки бавния старт, Кралете набраха скорост през последните седмици и стабилно се издигнаха в класирането на Западната конференция. Те се насочват към това гостуване на висока нота, след като спечелиха последните си два мача и шест от последните си девет. Въпреки че рекордът им далеч от дома е 21-16, те успяха да осигурят победи в два от три мача по време на последното си гостуване.

Настоящи контузии: Сакраменто Кингс срещу Ню Йорк Никс

Актуализация на нараняванията на Сакраменто Кингс за 4 април

Кралете обявиха, че двама играчи, Малик Монк (коляно) и Кевин Хуертер (рамо), няма да играят в мача поради контузии.

Играч Статус Нараняване
Малик Монах навън Коляно
Кевин Хюртер навън Рамо

В сряда Кралете обявиха, че операцията на Huerter за възстановяване на разкъсаната му устна на лявото рамо е била успешна. Очаква се той да бъде напълно възстановен и готов за игра в началото на сезон 2024-25.

Множество доклади в събота потвърдиха, че Малик Монк, гардът на Сакраменто Кингс, ще бъде аут за четири до шест седмици в резултат на изкълчен MCL в дясното му коляно.

Доклад за контузии в Ню Йорк Никс за 11 април

Никс обявиха четирима играчи в доклада си за контузии: О. Г. Ануноби (лакът) и Джулиъс Рандъл (рамо) няма да играят, докато Мичъл Робинсън (лечение на контузия) и Джош Харт (китка) имат несигурно участие.

Джош Харт съмнително китка на ръка
Мичъл Робинсън съмнително управление на наранявания
Джулиус Рандъл навън рамо
И Ануноби навън лакът

Ню Йорк Никс актуализираха състоянието на нараняване на Ануноби, за да отразят, че той страда от тендинопатия на десния лакът, известна още като тенис лакът. Това уточнение идва, след като по-ранни доклади заявиха, че отсъствието му се дължи на „управление на нараняване“.

Според Адриан Войнаровски от ESPN, в четвъртък беше обявено, че нападателят Джулиъс Рандъл ще претърпи операция на дясното си рамо, което на практика ще сложи край на сезона му. Рандъл е извън игра от 27 януари, след като изкълчи рамото си.

Сакраменто Кингс срещу Ню Йорк Никс: Стартови състави и класации на отбора

Актуализиран начален състав на Сакраменто Кингс и диаграма на дълбочината за 4 април