Портланд Трейл Блейзърс срещу Денвър Нъгетс Доклади за наранени за 4 февруари | Сезон 2023-24 на НБА

Портланд Трейл Блейзърс и Денвър Нъгетс се подготвят да се изправят един срещу друг на Ball Arena в Денвър във втория от последователните мачове, които бяха планирани между тях.

Отправяйки се към мача в неделя, Портланд Трейл Блейзърс заемат предпоследното място в Западната конференция с рекорд от 15-34 и са спечелили пет от последните си 10 мача.

Денвър Нъгетс в момента са на четвърто място в таблицата на Западната конференция с рекорд от 34-16, като са спечелили седем от последните си 10 мача.

Доклади за наранени от Портланд Трейл Блейзърс срещу Денвър Нъгетс за 4 февруари 2024 г.

Робърт Уилямс III Изключен за сезона Дясно коляно

Трейл Блейзърс имат четири имена, изброени в доклада си за контузии: Моузес Браун, Джерами Грант, Шейдън Шарп и Робърт Уилямс III. Те също бяха включени в предишния мач на Трейл Блейзърс срещу Нъгетс в петък.

Моузес Браун е аут от началото на януари заради контузия на китката. Трейл Блейзърс разкриха в средата на януари, че Браун е претърпял успешна операция на лявото рамо и ще бъде преоценен след шест седмици.

Джерами Грант беше изваден от състава за мача срещу Денвър в петък поради стягане в долната част на гърба и е под въпрос да играе тази вечер.

Shaedon Sharpe беше отстранен от мача тази вечер поради разтежение на корема. Робърт Уилямс III е извън сезона от началото на ноември поради контузия на дясното коляно.

Доклад за контузията на Денвър Нъгетс за 4 февруари

Играч

Статус

Нараняване

Кентавиус Колдуел-папа вероятно Изкълчен пръст
Влатко Рак Навън за неопределено време Скъсан ACL (ляво коляно)
Пейтън Уотсън вероятно Коляно

Денвър Нъгетс има три имена, посочени в доклада си за контузии: Кентавиъс Колдуел-Поуп , Влатко Чанчар и Пейтън Уотсън.

Колдуел-Поуп напусна петъчната победа със 120-108 над Портланд в последните минути на четвъртата четвърт, след като изкълчи дясното си кутре, според Вини Бенедето от Denver Gazette. Той е вероятен за мача тази вечер.

Влатко Чанчар е аут за неопределено време, след като получи разкъсана ACL на лявото коляно през август 2023 г. Пейтън Уотсън е в доклада за контузия поради контузия в коляното и вероятно ще участва в мача тази вечер.

Предишният мач, който също се проведе в Ball Arena в петък, доведе до победата на Нъгетс със 120-108, като Никола Йокич регистрира трипъл-дабъл от 27 точки, 22 борби и 12 асистенции. Този трипъл-дабъл отбеляза 15-ия трипъл-дабъл за Йокич за сезона и 120-ия в кариерата му.

Скуут Хендерсън вкара 30 точки и пет борби за Трейл Блейзърс в загубения мач, което беше вторият мач с 30+ точки в кариерата му.