Финикс Сънс срещу Ню Орлиънс Пеликанс Резултати и акценти от играта: Топ 5 вирусни моменти, когато Девин Букър си отива (1 април)

Дългоочакваният мач от НБА в понеделник се проведе на арената в Луизиана, където Финикс Сънс се изправиха срещу Ню Орлиънс Пеликанс. С наближаването на плейофите и двата отбора се подготвиха за решаващ мач. Финикс, който преди това беше победил Пеликанс, се опита да продължи непобедената си серия срещу опонентите си и да спечели серията за сезона.

Воден от динамичната двойка Девин Букър и Кевин Дюрант, отборът на гостите бързо набра скорост със силно начало. Букър, известен като „Книгата“, показа своята гъвкавост, като експертно ръководеше игри или потапяше важни кошове, докато Дюрант предлагаше жизненоважна помощ с навременни удари. Само за 12 минути Слънцата доминираха над играта, създавайки убедителна преднина от 46-28 пред Пеликанс.

Въпреки тихото начало на първата четвърт, Зион Уилямсън показа повече увереност в следващия период. Той и Трей Мърфи III работиха заедно, за да се опитат да предизвикат завръщане на Пеликаните, но за съжаление опитите им бяха неуспешни. Въпреки тяхната решителност, Ню Орлиънс се сблъска с трудности при задържането на Букър и силната атака на Сънс.

Девин Букър завърши първото полувреме със забележителните 37 точки, докато Кевин Дюрант допринесе с 16, оглавявайки атаката на Сънс. Тяхното доминиращо представяне даде на Финикс внушително предимство от 74-54, когато и двата отбора отидоха на почивка.

Топ акценти и вирусни моменти от мача Финикс Сънс срещу Ню Орлиънс Пеликанс

#5. Хърбърт Джоунс: Лидерът на защитата в края на атаката

Джоунс показа впечатляваща далновидност, когато пресече рикоширащото подаване на Грейсън Алън от линията за три точки. Като умело мушна топката, той не само наруши подаването, но и предизвика бърз пробив, позволявайки на Зион Уилямсън да придвижи топката нагоре в корта. След това Уилямсън намери Трей Мърфи, който завърши играта с мощно забивка.

#4. Кросоувърът на Девин Букър оставя Трей Мърфи в безизходица

Девин Букър започна удара си от дясното крило, премествайки се към лявата страна на коша. Въпреки опита на Мърфи да блокира пътя му и да спре шофирането му, Букър плавно се завъртя покрай него, оставяйки Мърфи да изостава.

Тъй като Мърфи не можеше да се придвижи близо до долния блок, Букър се вдигна за затихващ удар от средна дистанция.

#3. Невероятното акробатично забиване на Брадли Бийл

Пеликанс взеха решаващо решение да удвоят отбора на Букър, което отвори възможност за Брадли Бийл. Хващайки топката от лявото крило, Beal не се поколеба да се възползва от разсеяната защита на Pelicans. Показвайки своята бързина и пъргавина, той направи грандиозно подреждане, за да осигури коша.

#2. Devin Booker’s Clutch Fadeaway Triple

Няма съмнение, че Девин Букър беше доминиращата сила на корта, отбелязвайки без усилие от всеки възможен ъгъл и принуждавайки Пеликанс трескаво да търсят защитни стратегии.

Въпреки че се сблъска с трудна защита от Хърбърт Джоунс, който е смятан за най-добрия им защитник, Букър успя да изпълни зашеметяваща тройка. Той направи дрибъл между краката, последван от затихващ удар от 30 фута, което го направи изключителен момент от играта.

#1. Девин Букър поставя нов рекорд в кариерата със седма тройка

Пик-ен-рол тандемът на Девин Букър и Юсуф Нуркич беше мощна сила, тъй като Букър често намираше отвори за гол благодарение на тяхната ефективна екипна работа. Избирайки да играе защитната защита, Йонас Валанчунас неволно предостави на Букър необходимото пространство, от което да се възползва.

Докато Букър получава екрана от Нуркич, Хърбърт Джоунс играе защита с голяма интензивност, дори осъществявайки лек контакт с Букър, докато той изпълнява удара си. Въпреки предизвикателната защита, Букър успя да вкара седмата си тройка в мача.

В понеделник Слънцата в крайна сметка излязоха победители над домакините с резултат 124-111.