Доклад за контузията на Финикс Сънс срещу Далас Маверикс за 22 февруари | Сезон 2023-24 на НБА

Финикс Сънс гостуват на Далас Маверикс в American Airlines Center в Далас в четвъртък. Двата отбора ще се изправят един срещу друг, след като разделят последните си две срещи и това ще бъде последният мач от серията им за сезона, включен в графика от дванадесет мача на НБА.

Слънцата, 33-22, постигат поредни победи и имат 7-3 в предишните си 10 мача. Те победиха Детройт Пистънс със 116-100 у дома на 14 февруари, водени от Кевин Дюрант с 25 точки, шест борби, асистенции, една открадната топка и две блокади. Той се похвали с +23 нетен рейтинг в играта.

Mavericks , 32-23, спечелиха седем поредни мача след труден старт с 1-3 преди това, включително две големи победи над звездни отбори като Ню Йорк Никс и OKC Thunder . PJ Washington и Daniel Gafford допринесоха значително от пристигането си.

Доклад за контузията на Финикс Сънс срещу Далас Маверикс

Доклад за контузията на Финикс Сънс за 22 февруари

Слънцата имат двама играчи с контузии. SG Брадли Бийл (подколенно сухожилие/нос) е под въпрос, докато SG Damion Lee (коляно) е аут.

Играч Статус Нараняване
Брадли Бийл Под въпрос подколенно сухожилие/нос
Деймиън Лий Навън коляно

Какво се случи с Брадли Бийл?

Само малко след мача със Сакраменто Кингс на 13 февруари, Брадли Бийл беше видян да се връща обратно към съблекалнята.

Първоначално нямаше незабавна информация за нараняването му. Но когато мачът наближи края на първата четвърт, беше разкрито, че Бийл е подложен на преглед за контузия на лявото подколенно сухожилие.

По времето, когато играта беше в средата на втората четвърт, контузията му в подколенното сухожилие беше потвърдена, което го извади от игра до края на мача.

В момента подробностите относно участието му в предстоящите мачове все още не са ясни. Бийл успя да допринесе с пет точки само за пет минути игра срещу Кингс. Въпреки контузията, той успя да вкара и двата си удара безупречно от терена.

Доклад за контузията на Далас Маверикс за 22 февруари

Маверикс имат четирима играчи с контузии. C Дерек Лайвли || (нос), PF Maxi Kleber (пръст) и PG Лука Дончич (нос) са вероятни, докато SG Dante Exum (коляно) е аут.

Дерек Лайвли вероятно нос
Макси лепило вероятно тогава
Лука Дончич вероятно нос
Данте Ексум Навън коляно

Какво се случи с Лука Дончич?

Лука Дончич се справя с болки в глезена, състояние, което го поставя в доклада за контузии от няколко седмици.

Въпреки това, в скорошно развитие, той вече е в списъка поради нараняване на лицето, което първоначално беше категоризирано като натъртване на носа, но оттогава беше надстроено до счупен нос.

Тъй като почивката в мача на звездите предоставя възможност за известно време за възстановяване, се очаква той да бъде маркиран като вероятно да играе. Контузията настъпи по време на тренировка, когато той случайно се сблъска с рамото на Кайри Ървинг.

Как да гледате Финикс Сънс срещу Далас Маверикс?

Мачът между Финикс Сънс и Далас Маверикс трябва да започне в 19:30 ET. Ще се излъчва в национален мащаб по TNT.

Феновете могат също да гледат мача на живо по Fubo TV и NBA League Pass, който предлага на зрителите едноседмичен пробен период с достъп до NBA TV.