OKC Thunder срещу Boston Celtics Доклад за контузията за 3 април | Сезон 2023-24 на НБА

Бостън Селтикс (59-16) и Оклахома Сити Тъндър (52-22) държат първите места в съответните си конференции и се стремят към третата си поредна победа, когато се изправят в TD Garden в сряда вечер от 19:30 ч. ЕТ.

Въпреки че се сблъскаха с неуспех срещу Хюстън, Тъндър се върнаха с две поредни победи. Водейки в момента в класирането на Западната конференция с малка преднина на полувремето пред Денвър Нъгетс, те са решени да увеличат преднината си с победа в сряда. Това ще бъде четвъртата им победа в последните шест мача.

Селтикс ще влязат в този мач с увереност, тъй като наскоро спечелиха два последователни мача. Тъй като първият поставен в Източната конференция вече е осигурен и остават само седем мача до края на сезона, тяхната цел е да продължат победната си серия и да завършат сезона на висока нота.

Въпреки че имат рекорд 6-4 в последните си 10 мача срещу Оклахома Сити, Бостън беше победен от Тъндър в първата си среща за сезона.

Доклад за наранени: Оклахома Сити Тъндър срещу Бостън Селтикс

Актуализация на нараняванията на OKC Thunder за 3 април

Въпреки че играят една след друга, Thunder все още не са публикували доклада си за контузии. Очаква се Шай Гилгеус-Александър (четворка) и Джалън Уилямс (глезен) да отсъстват, както бяха в първия мач срещу Филаделфия 76-ърс. Те ще бъдат посочени като решения по време на игра в доклада за контузии.

Играч Статус Нараняване
Шай Гилгеус-Александър GTD четворка
Джейлен Уилямс GTD глезен

Thunder ще оцени внимателно състоянието им и ще ги прегледа отново по време на сутрешната стрелба, преди да определи дали са годни за игра. Тази предпазна мярка е необходима, за да се избегне евентуално влошаване на техните наранявания, особено с наближаването на следсезона.

Последно за състоянието на контузията на Джейлън Уилямс

Въпреки че преди това бе отстранен от терените поради изкълчване на десния глезен през март, сегашната контузия на Джейлън Уилямс не е свързана.

Няма налична информация за неговото ниво на участие по време на стрелбата в сряда. Поради потенциалните предизвикателства, които идват с наранявания на глезена, състоянието му ще трябва да бъде наблюдавано преди мача от 19:30 ET срещу Бостън, според Rotowire.

Бостън Селтикс актуализации за контузията към 3 април

Докладът за контузиите на Бостън Селтикс включва двама играчи: Джейдън Спрингър е аут с контузия в коляното, а Джейлън Браун е посочен като под въпрос поради контузия на ръката.

Джейдън Спрингър навън коляно
Джейлен Браун съмнително ръка

Пътят на Джейлън Браун към възстановяване: Актуализация на нараняванията и времева линия за завръщане

Въпреки че и двамата играчи отсъстваха за скорошната победа срещу Хорнетс, изглежда, че контузията на Браун не е твърде тежка.

Ако се установи, че контузията на Браун е сериозна, Селтикс може да изберат да му дадат почивка. С ограничена мотивация да използват стартовите си играчи и потенциално да влошат контузиите си, те могат да дадат приоритет на благосъстоянието на членовете на своя отбор. Въпреки това, те все още може да бъдат принудени да се изкупят за предишното си поражение срещу Тъндър през този сезон.