„Официално в опасна територия“: Феновете на ЛА Лейкърс в бъркотия, след като Уизардс почти предизвикаха разстройство с невероятно завръщане

Въпреки значителната разлика в класирането, LA Lakers (45-33) се изправиха срещу Washington Wizards (15-62) в последния си мач. С коефициентите в тяхна полза се очакваше Лейкърс да осигурят лесна победа. Въпреки това, Уизърдс се бориха силно и почти успяха да постигнат обратна победа в четвъртата четвърт, въпреки че Лейкърс в крайна сметка успяха да осигурят победата.

За щастие на Purple и Gold, те успяха да задържат преднината си и на косъм избегнаха потенциално унизителен резултат.

Въпреки че почти загубиха от един от най-лошите отбори в НБА днес, ЛА Лейкърс са силно критикувани от феновете в социалните медии. Многобройни коментари в X/Twitter изразяват разочарование и фрустрация от представянето на отбора.

„Официално сме в опасна територия.“

„Този ​​ужасен треньор Хам не би поискал таймаут дори и да беше под прицела на пистолета“

„Не разбирам как можеш да оставиш отбор да се състезава с резултат 15-0 и да не извикаш таймаут между тези серии?“

Потребителят на Twitter Матю Едуардс (@Matthew_E91) обърна внимание на липсата на компетентност на треньора Дарвин Хам за LA Lakers. Той наблегна на факта, че въпреки преднината от 17 точки в четвъртата част, отборът не взе нито един таймаут и едва не загуби мача.

„Дарвин току-що видя как преднината от 17 точки намаля до 2 и не взе нито един таймаут. Напълно сериозно, какъв е смисълът да имаш треньор там, ако той просто ще стои там и ще направи по-малко, отколкото един мъртвец би могъл?“

Потребителят Lakers101 (@bray_lo23) отиде в Twitter, за да изрази разочарованието си от треньора Дарвин Хам, обявявайки го за провала на отбора на Purple and Gold.

„Ще загубим и всичко това е, защото Хам не успя да направи никакви корекции или да извика таймаути.“

Противно на нормата, потребителят на Twitter Дейвид Сабатини (@DavidSabatini10) хвърли вината върху Антъни Дейвис и ЛеБрон Джеймс вместо върху треньора Хам.

„Нека спрем да обвиняваме Хам за това, вината е на Леброн и AD, че се отказаха от големи лидери.“

Въпреки че беше пулверизиран в края на участъка, треньорът Хам беше призован от потребителя на Twitter LakerStan (@LakerSimp), че се спря на състав от трима гарда.

„Джобовете просто гледат как 3-ма състава на гарда развалят нашата преднина!“

И накрая, Дейвид (@drose2664) удари Д’Анджело Ръсел в Twitter за изявлението му, че Лейкърс все още се забавляват, въпреки че почти загубиха мача.

„Но според DLo те се забавляват“

Golden State Warriors срещу Brooklyn Nets Recap: Уориърс се завръщат в последните минути за победа

Лос Анджелис Лейкърс срещу Вашингтон Уизардс

LA Lakers се изправиха срещу Washington Wizards в сряда в последния си мач като гост, преди да се върнат у дома, за да играят срещу Cleveland Cavaliers (46-30). След като спечелиха последните си два мача, Лейкърс бяха решени да продължат поредицата си от победи.

С Ню Орлиънс Пеликанс (45-30) в момента на шесто място в Западната конференция, Лейкърс седят само два мача зад тях. Победа срещу Вашингтон би подобрила значително шансовете им да си осигурят номер 6 в плейофите.

LA Lakers установиха убедителна преднина от 39-29 през първата четвърт, благодарение на силното си представяне от самото начало. Антъни Дейвис поведе отбора с впечатляващите 19 точки в началния период, получавайки ценна подкрепа от Д’Анджело Ръсел, който допринесе с осем точки.

Джордан Пул продължи да оказва влияние през първата четвърт, отбелязвайки 13 точки за Уизардс. Въпреки неговия принос, офанзивната доминация на Лейкърс, водена от Дейвис, се оказа непреодолима за Вашингтон, което в крайна сметка им даде предимство.

През втората четвърт ЛеБрон Джеймс направи значително въздействие, като отбеляза 11 точки, гарантирайки, че Лейкърс запази преднината си. Когато Дейвис започна да забавя темпото, приносът на Джеймс стана още по-ключов за поддържането на отбора напред.

Въпреки усилията на Кайл Кузма и Пул да намалят разликата, Лейкърс удържаха преднината си от 67-60 до полувремето. Интензивността на играта продължи, като и двата отбора се бореха ожесточено да останат в надпреварата.

През третата четвърт Лейкърс увеличиха преднината си, като надиграха Уизардс с 34-26, което доведе до доминиращо предимство от 101-86. Титулярите на отбора, включително Ръсел, Дейвис и Руи Хачимура, всички направиха ценен принос.

Въпреки храброто усилие на Уизърдс през четвъртата четвърт, намалявайки преднината до само пет точки, ЛА Лейкърс устояха за трудна победа със 125-120. Водени от забележителното дабъл-дабъл представяне на Антъни Дейвис, Лейкърс получиха силен принос от останалата част от стартовия си състав по пътя към победата.