„Не тя хвърли своя a** в Twitter веднага, аз викам“ – незабавното празнуване на Коко Гауф за титлата на ASB Classic забавлява феновете на тениса

Американската тенис сензация Коко Гауф защити титлата си от ASB Classic в неделя, 7 януари в Окланд, Нова Зеландия. Тя побърза да отбележи победата с празнична публикация в социалните медии за забавление на феновете на тениса.

Гауф победи Елина Свитолина от Украйна в три сета, за да се добере до трофея WTA 250 за втори път. Мачът започна със състезателна нотка, като участниците се отмениха взаимно с по два пробива в първия сет. Свитолина изпревари американката в тайбрека.

Гауф обаче повиши интензитета във втория сет, като проби на опонента си три пъти. Въпреки че Свитолина отвърна веднъж, това се оказа безполезно срещу енергичната тийнейджърка, която успя да изравни равенството 1-1.

В третия сет Гауф превъзмогна Свитолина във всеки аспект и стигна до победа с 6-7(4), 6-3, 6-3. С победата тя изравни резултата с украинката при 1-1. Дуото се срещна преди това през 2021 г. на Australian Open, където Свитолина надделя.

Gauff незабавно отиде в X (бивш Twitter) и публикува за триумфа си веднага след края на финала.

„back2back @ASB_Classic“, написа Коко Гауф.

Туитът на американеца изненада феновете на тениса в интернет, като един от тях написа:

„Шееее, това беше бързо!!!“

Друг фен се включи, казвайки:

„Не тя веднага я хвърли в Twitter, аз съм hollerrrrrng [вика].“

Трети фен весело посъветва действащия шампион на US Open да получи трофея първи.

„Леле, остави телефона си и отиде да вземеш трофея. Поздравления“, написа фенът.

Ето още няколко реакции от X:

Коко Гауф: „Когато печелиш, когато не играеш най-добре, това те кара да се чувстваш по-удовлетворен“

Коко Гауф
Коко Гауф

След като спечели титлата ASB Classic 2024 в неделя, Коко Гауф заяви, че не е убедена в представянето си срещу Елина Свитолина. Тя обаче предположи, че резултатът в нейна полза, въпреки че не е играла по най-добрия начин, прави победата по-сладка.

„Не знам дали очаквах този резултат, но съм наистина доволен от това как успях да играя днес. Мисля, че днешното ниво определено не беше най-добрият ми мач или най-доброто ниво тази седмица, но понякога, когато спечелиш, когато не играеш най-добре, това те кара да се чувстваш по-удовлетворен“, каза тя при представянето на трофея след мача.

Коко Гауф не изпусна нито един сет през кампанията си в Оукланд до финала. Тя започна, като победи сънародничката си Клеър Лиу с 6-4, 6-2 в първия мач на 2 януари, а топ поставената спечели всеки двубой преди финала в поредни сетове.