Феновете на НФЛ тролят Томи Де Вито, докато Джайънтс Кю Би се намира на пейката срещу Ийгълс: „Тази банална история най-накрая свърши“

Томи Де Вито се превърна във футболна сензация, след като изведе Ню Йорк Джайънтс до три поредни победи. Тогава медиите изровиха повече информация за него, от увлечението му по пилешките котлети на майка му до агента му Шон Стелато, който получава своите 15 минути слава.

Неговият процъфтяващ разказ обаче претърпя удар, след като Джайънтс го оставиха на резервната скамейка по време на коледния си мач през 2023 г. срещу Филаделфия Ийгълс. Недрафтираният куотърбек от Илинойс не можа да улесни добро нападение срещу защитаващия титлата на Националната футболна конференция.

Футболните фенове реагираха на скамейката на Томи Де Вито

Главният треньор на Giants Brian Daboll видя достатъчно, след като Tommy DeVito се бореше срещу техните съперници от дивизия NFC East. Въпреки че изпълни девет от своите 16 хвърляния, той спечели само 55 ярда за пасове. Ийгълс също неутрализираха подвижността му, като му дадоха само пет бързи ярда.

В сравнение с предишните му игри, това ниско представяне накара Дабол да постави Тайрод Тейлър на куотърбек. Междувременно, резервната скамейка на Де Вито накара един зрител на НФЛ да коментира туита на автора на 33-ия отбор на НФЛ Ари Мейров:

„Слава Богу, че тази банална история най-накрая приключи“

Друг футболен запалянко прозвуча с:

„Хайпът продължи по-дълго, отколкото си мислехме 😂😂😂“

Ето и други реакции на размяната на куотърбек на Джайънтс, което накара Томи Де Вито да сяда на пейката.

С DeVito зад центъра, Giants поставиха само три точки на дъската. Те се провалиха при четвърто и едно към края на втората четвърт, когато Saquon Barkey загуби четири ярда в играта.

По стечение на обстоятелствата Тейлър пое контрола през второто полувреме и Джайънтс вкараха 15 точки през третата четвърт. Баркли отбеляза тъчдаун от седем ярда, докато Adoree Jackson завърши прихванато връщане от 76 ярда за тъчдаун.

През четвъртата четвърт Тейлър завърши тъчдаун пас от 69 ярда към Дариус Слейтон, за да намали Филаделфия Ийгълс‘ води до пет, 30-25. Въпреки обрата през второто полувреме, Джайънтс не стигнаха до обратна победа.

Ще започне ли Томи Де Вито за Джайънтс през седмица 17?

Това представяне не изглежда добре за шансовете на Томи Де Вито да започне мача от Седмица 17 на гигантите срещу Лос Анджелис Рамс на MetLife Stadium . Въпреки това той показа способността да носи отбора в праймтайма.

Де Вито спечели отличията за офанзивен играч на седмицата, когато поведе отбора на NFC на Ню Йорк до победа в техния футболен мач от седмица 14 в понеделник вечер срещу Green Bay Packers. Освен 17 завършвания за 158 ярда и тъчдаун, роденият в Ню Джърси имаше десет изпълнения за 71 ярда.

DeVito има 103 завършвания за 1032 ярда, осем тъчдауна и три прихващания в седем игри. Преди мача с Eagles, Giants също загубиха от New Orleans Saints.