Доклад за контузията на Ню Йорк Никс: Последно за състоянието на ОГ Ануноби и Джош Харт срещу Кингс (4 април)

В четвъртък Ню Йорк Никс ще срещнат Сакраменто Кингс за втори и последен път този сезон. Никс излязоха победители в предишната си среща на 16 март с резултат 98-91 и този предстоящ мач е един от петте, насрочени от НБА. Никс обявиха ОГ Ануноби за недостъпен, но статусът на Джош Харт е несигурен.

Въпреки отсъствието на ключови играчи, Никс все още са близо до върха на класирането на плейофите на Източната конференция. В момента класирани на пето място, те в момента са в серия от три загуби, но преди това са спечелили шест от последните си седем мача преди този спад.

Въпреки слабия старт на сезона, Кралете напоследък набраха инерция и стабилно се изкачват в редиците на Западната конференция. Докато се насочват към това гостуване, те носят със себе си последователни победи и рекорд от шест победи в последните си девет мача.

Състоянието на OG Anunoby и Josh Hart

Ню Йорк Никс изясни нараняването на Ануноби като тендинопатия на десния лакът, известна още като тенис лакът, след като предишни доклади приписваха отсъствието му на „лечение на нараняване“.

26-годишният футболист не е играл в последните седем мача от последното си участие на 16 март срещу Кингс в Сакраменто. Според Tom Thibodeau, Anunoby се е занимавал с възпаление, често срещан симптом на тендинопатия.

След като претърпя операция на лакътя през февруари, той не успя да играе в продължение на 18 мача. Въпреки това той успя да се завърне и да играе в три последователни мача, започващи на 12 март. Поради липсата на определена дата за завръщане на Ануноби, не е сигурно дали той ще може да играе до края на редовния сезон и потенциално участие в плейофите.

Харт се бори с контузена китка при стрелба. Тъй като мачът в четвъртък бележи началото на последователна програма, има голяма вероятност той да не може да играе.

Ако Харт не може да играе, Боян Богданович и Алек Бъркс потенциално могат да поемат неговите минути.

Как да предавате на живо Сакраменто Кингс срещу Ню Йорк Никс?

Дългоочакваният мач между Сакраменто Кингс и Ню Йорк Никс, и двата от различни конференции, е планиран да започне в 19:30 ET в Медисън Скуеър Гардън в Ню Йорк.

Мачът ще бъде излъчен на национално ниво както по TNT, така и по Tru TV, както и ще бъде достъпен за пряко предаване на Fubo TV и NBA League Pass. Това позволява на зрителите достъп до NBA TV за едноседмичен безплатен пробен период.