Ню Орлиънс Пеликанс срещу Индиана Пейсърс Статистика на играчите и резултати в кутията за 28 февруари 2024 г.

Ню Орлиънс Пеликанс се изправи срещу Индиана Пейсърс за първи път този сезон в сряда. Ню Орлиънс, който разби Ню Йорк Никс със 115-92 преди по-малко от 24 часа, се надяваше да направи поредни победи на изток. Въпреки че играят реванш от последователни игри, завръщането на CJ McCollum от контузия на крака трябва да им даде тласък срещу Pacers.

Индиана, която се бореше да отбележи удари при загубата си със 130-122 от Торонто Раптърс в понеделник, излезе гореща. Те се състезаваха с ранна преднина от 12 точки зад Myles Turner и Pascal Siakam. Както се очакваше, Пейсърс бутнаха топката при всяка възможност, която имаха, за да изморят Пеликанс.

Пейката на Пейсърс, която беше превъзходна, оживя рано зад Оби Топин и Бен Шепърд, които комбинираха 15 точки. След първите 12 минути Индиана стигна до предимство от 40-24. Това може да е рано, ако Пеликаните продължават да са летаргични.

Ню Орлиънс обаче игра много по-добре през втората четвърт. Зион Уилямсън намери своя ритъм, докато Инграм продължи да цвърчи. Индиана все още имаше достатъчно резерви, за да поведе с 64-53 до почивката на полувремето.

Третата четвърт беше битка на люлка, която феновете искаха да видят. Въпреки че играха в бек-енда на последователен сет, енергията на Ню Орлиънс Пеликанс се запази. Те останаха на поразително разстояние от Индиана Пейсърс.

Си Джей Макколъм, Брандън Инграм и Зайън Уилямсън направиха головите удари за гостуващия отбор. Трей Мърфи III, който започна от пейката след завръщането на Макколъм, също отбеляза навременни кошове.

Индиана разчита на балансирано точкуване, за да остане пред Пеликанс. Pascal Siakam, Myles Turner, Tyrese Haliburton , Bennedict Mathurin, Obi Toppin и Ben Sheppard вече бяха надхвърлили границата от 10 точки. След експлозията през първата четвърт, Пейсърс имаха предимство от 96-86 в последния период.

Pelicans имаха няколко мини-ралита през четвъртата четвърт, но Pacers отговаряха адекватно всеки път. Сиакам, Търнър и Халибъртън завършиха с дабъл-дабъл, за да поведат Индиана до победа със 123-114.

Ню Орлиънс даде всичко възможно, но не можа да преодолее големия дефицит, от който се отказа през първото тримесечие. Ако не бяха започнали бавно от вратата, може би щяха да имат достатъчно, за да направят късно рали. Сетът гръб до гръб се отрази на краката им в началото.

Статистика на играчите в играта Ню Орлиънс Пеликанс срещу Индиана Пейсърс и резултати в кутията