Феновете на НБА са сериозно загрижени за Джош Харт, след като Том Тибодо играе срещу него за 47 минути загуба: „Ще направи своя ACL счупен като D-Rose“

Гардът на Ню Йорк Никс Джош Харт почти изигра цял 48-минутен мач по време на домакинската загуба от Голдън Стейт Уориърс в четвъртък. Отказът на треньора на Никс Том Тибодо да даде почивка на 28-годишния мъж накара феновете на НБА да се тревожат за неговото благосъстояние.

Тибодо отдавна е критикуван, че претоварва топ играчите на отборите си, още от началото на треньорската му кариера с Чикаго Булс (2010-11). Въпреки това фактът, че Ню Йорк беше изключително недостатъчен срещу Голдън Стейт, изглежда изостри съмнителните му треньорски навици.

Никс влязоха в четвъртък без трима титуляри, включително звездния нападател Джулиъс Рандъл (рамо), двупосочен нападател О. Г. Ануноби (лакът) и дефанзивно настроен център Мичъл Робинсън (глезен).

Техните отсъствия можеха да доведат до това Тибодо да даде на играчите си от резервната скамейка по-голям брой, включително наскоро придобитите ветерани Боян Богданович и Алек Бъркс. Вместо това обаче той избра да играе на Харт 47:10 от възможните 48 минути.

Голямото натоварване на Харт дойде, въпреки че Никс никога не водеха и изоставаха с цели 17 точки по пътя към загубата със 110-99. По този начин феновете на X/Twitter бяха разтревожени, че Thibodeau ненужно излага седемгодишния ветеран на риск от получаване на контузия.

„Thibs [ще] накара ACL да се счупи като D-Rose“, каза един фен.

Междувременно други се шегуваха, че Тибодо отново е преуморил един от ключовите си играчи.

„Thibs е дистрибуторът на GOAT минути“, каза един фен.

По-долу са някои от най-добрите реакции на феновете на Тибодо, който играеше с Харт за 47 минути срещу Уориърс:

Джош Харт записа рекордните за мача 18 борби за 47 минути срещу Голдън Стейт

За отбелязване е, че въпреки загубата на Ню Йорк от Голдън Стейт, Джош Харт записа добре закръглена статистика за своите 47 минути игра.

Харт завърши с 14 точки, 18 борби, седем асистенции, две откраднати топки и три 3 точки. Той обаче стреля само 4-за-17 (23,5%). Междувременно Knicks колективно се бориха, стреляйки само 35-за-95 (36,8%) в мизерно представяне в офанзива.

Ню Йорк бе воден от най-добрия отбор с 27 точки, пет борби, пет асистенции и четири тройки при 44,0% стрелба от звездния пойнтгард Джалън Брънсън.

Междувременно суперзвездата пойнтгард Стеф Къри изведе Голдън Стейт зад забележителна стрелба от далечно разстояние. Двукратният MVP завърши с най-високите 31 точки, 11 борби и осем тройки при стрелба от 42,3%.

Загубата на Никс отбеляза втора поредна загуба. Те обаче остават четвърти в Източната конференция (35-25). От друга страна, Уориърс (31-27, 10-ти в Западната конференция) спечелиха два последователни мача, увеличавайки шансовете си да си осигурят място за игра/плейоф.

Ню Йорк ще се опита да се възстанови, когато гостува на Кливланд Кавалиърс (38-20) в неделя. Голдън Стейт, от друга страна, ще се опита да запази успеха си в гостуването срещу Торонто Раптърс (22-37) в петък.