„МИНУС 40 Е ДИВО!!!“: NBA Twitter осъди Tyrese Haliburton на фона на провала с 0 точки при загуба на удар

Tyrese Haliburton и Indiana Pacers бяха задушени от New Orleans Pelicans веднага в петък и в крайна сметка загубиха със 129-102. Експлозията на Брандън Инграм от 19 точки през първата четвърт беше катализаторът на грандиозния резултат от 48 точки на Пеликанс само за 12 минути. Това беше всичко, от което Ню Орлиънс се нуждаеше, за да стигне до победата.

Титулярите на Пейсърс бяха толкова лоши, че никой не успя да вкара повече от 13 точки. Паскал Сиакам и Майлс Търнър водеха стартовия блок с по 12 точки, докато Халибъртън остана без резултат. Това беше първият път, когато стражът на звездите имаше нула кофи от 2021 г.

След загубата феновете на баскетбола в X (бивш Twitter) се нахвърлиха върху Tyrese Haliburton:

„МИНУС 40 Е ДИВО!!!

Tyrese Haliburton завърши 0-за-7, включително 0-6 от дълбочина. Той добави три борби и три асистенции в това, което трябваше да бъде най-лошото му представяне този сезон. Индиана Пейсърс бяха надминати с умопомрачителните 40 точки, когато той беше на пода. Паскал Сиакам беше най-зле в отбора с -43.

Втората четвърт беше времето, когато Пейсърс бяха най-конкурентни, но това не продължи дълго, тъй като Пеликанс просто не можеха да бъдат спрени.

Пеликанс уцелиха 55,8% от ударите си и отбелязаха 46,9% от тройките си. Зайон Уилямсън имаше неуспешна вечер, като завърши с осем точки при стрелба 3 за 6, но имаше седем асистенции. Не им трябваше той да освети таблото, тъй като Брандън Инграм се погрижи за това. Дърбавият нападател имаше 34 точки, като уцели 13 от своите 21 опита.

Трей Мърфи III също се включи, за да подкрепи Ingram. Мърфи влезе от пейката, за да вкара 28 точки, които бяха подчертани с 6-за-12 стрелба от дълбочина. Йонас Валанчунас и Си Джей Макколъм също направиха своята част, за да завършат доминацията си над гостите.

Трябва да се отдаде дължимото на Хърб Джоунс за защитата му срещу Тайрис Халибъртън, който е двигателят, който движи атаката на Пейсърс. С дефанзивния ас, преследващ Халибъртън, обичайното бръмчащо нападение на Индиана остана в застой. Джоунс имаше само шест точки, но защитата му промени играта за Ню Орлиънс.