Разбивка на паричните награди на Miami Open: Колко спечелиха шампионката от 2024 г. Даниел Колинс и подгласничката Елена Рибакина?

Откритото първенство в Маями приключи турнира за жени на сингъл, като Даниел Колинс излезе победителка, като спечели най-голямата титла в кариерата си, като победи Елена Рибакина със 7-5, 6-3 на финала. Общият награден фонд за женския турнир беше $8,770,480.

Колинс излезе победител в дебютния си турнир WTA 1000, без да загуби нито един сет. В резултат на това американката ще получи награден фонд от $1 100 000 за впечатляващото си представяне в Маями, докато Рибакина ще получи $585 000 като второ място.

И Виктория Азаренка, бивша №1 в света, и 14-ата поставена Екатерина Александрова бяха нокаутирани на полуфиналите, като всяка играчка получи $325 000 от наградния фонд. Четиримата играчи, които бяха елиминирани на четвъртфиналите, също ще бъдат компенсирани с $185 000 всеки.

Въпреки че бяха номер 1 в световната ранглиста, Ига Светек и Коко Гауф бяха победени в четвъртия кръг на Маями Оупън. В резултат на това те пак ще бъдат сред осемте играчи, които ще получат награда от $101 000.

Жените, които бяха елиминирани в третия кръг на турнира в Маями, ще получат плащане от $59,100, докато тези, които бяха нокаутирани във втория кръг, ще спечелят $34,500 всяка. Играчите, които са били победени в първия кръг, ще получат плащане от $23,250 всеки.

София Кенин и Бетани Матек Сандс спечелиха шампионата на двойки за жени на Miami Open 2024

София Кенин и Бетани Матек Сандс след победата на Abu Dhabi Open

София Кенин и бившата световна номер 1 на двойки Бетани Матек-Сандс ще се изправят срещу вторите поставени Габриела Дабровски и Ерин Рутклиф във финала на двойки жени на турнира в Маями.

И двете двойки продължиха към мача за титлата, след като преодоляха пасив от сетове, за да спечелят отделните си полуфинални мачове. Kenin и Mattek-Sands победиха Sara Errani и Jasmine Paolini, докато Dabrowski и Routcliffe излязоха победители срещу изцяло американското дуо Asia Muhammad и Alycia Parks.

Който и отбор да победи на финала, ще получи награден фонд от $447,300, докато вторият отбор ще вземе $236,800. Отборите, елиминирани на полуфиналите, ще спечелят всеки по $127,170, а тези, които са били победени на четвъртфиналите, ще получат $63,600. Отборите, елиминирани във втория кръг, ще получат по $34,100, а двойките, които са били победени в първия кръг, ще приберат $18,640.