Игра LA Lakers срещу Washington Wizards: Статистика на играчите и резултати в кутията за 3 април 2024 г.

В сряда LA Lakers се изправиха срещу Washington Wizards в последния си мач като гост, преди да се завърнат на домашния си корт, за да играят срещу Cleveland Cavaliers. В момента отборът е в серия от две победи и е решен да запази инерцията си.

В момента класирани на шесто място в Западната конференция, Ню Орлиънс Пеликанс са само с два мача пред Лос Анджелис. Ако Лейкърс победят Вашингтон в предстоящия си мач, те ще подобрят шансовете си да осигурят шестия поставен в плейофите на НБА за 2024 г.

През първата четвърт Лейкърс контролираха мача и взеха убедителна преднина от 39-29. Антъни Дейвис започна силно с 19 точки, докато Д’Анджело Ръсел също допринесе ефективно с осем точки. Заедно те дадоха тона за останалата част от играта.

В опит да поддържа темпото на „AD“, Джордан Пуул вкара 13 точки през първата четвърт, което го поставя двуцифрен резултат. Въпреки усилията му, безмилостната атака на Дейвис се оказа твърде трудна за защита от Уизардс, което в крайна сметка даде предимството на Лейкърс.

Въпреки охлаждането на техния звезден голям играч, ЛеБрон Джеймс успя да запази преднината на ЛА Лейкърс с впечатляващото представяне от 11 точки през втората четвърт. Без неговия принос нещата можеха да се обърнат към по-лошо за отбора.

Въпреки че отбеляза само девет точки, Кайл Кузма положи храбри усилия да намали преднината на Вашингтон Уизърдс. Той дори отбеляза важна тройка. Заедно с Кузма, Пул също се отличи значително, като отбеляза 18 точки през първото полувреме. Благодарение на техния принос мачът остана равен и завърши при резултат 67-60.

Резюме на играта: ЛА Лейкърс срещу Вашингтон Уизардс (3 април)