Актуална информация за контузията на Джулиъс Рандъл: Последно за състоянието на мача на Никс срещу Кингс (4 април)

Ню Йорк Никс ще бъдат без своя открояващ се нападател Джулиус Рандъл в предстоящия си мач срещу Сакраменто Кингс в четвъртък. Рандъл, който също пропусна първия си мач на 16 март, който Никс спечелиха с 98-91, ще отсъства във втория и последен мач за сезона. Това отсъствие е отчетено в графика от пет мача на НБА.

Последно относно състоянието на контузията на Джулиус Рандъл

Въз основа на репортаж от Адриан Войнаровски от ESPN, в четвъртък беше обявено, че нападателят Джулиус Рандъл ще претърпи операция на дясното си рамо, което на практика ще сложи край на сезона му. Рандъл е извън игра от 27 януари, след като изкълчи рамото си.

Въпреки рехабилитацията, лекарите продължиха да предупреждават Рандъл за продължаващата нестабилност на рамото му, като в крайна сметка го посъветваха да не се връща в игра този сезон поради опасения за безопасността.

Въпреки че е подложен на рехабилитация с надеждата да избегне операция и да се завърне за плейофите, докладът на Войнаровски предполага, че решението на Рандъл да се подложи на процедурата сега означава, че той може да бъде напълно възстановен навреме за началото на сезон 2024-25.

Съдбата на Джулиъс Рандъл: анализ

По време на победата на Никс със 125-109 срещу Маями Хийт на 27 януари Джулиус Рандъл получи контузия. Инцидентът стана в четвъртата четвърт само 4 минути и 27 секунди до края на мача. Рандъл караше към коша, когато новобранецът на Хийт Хайме Джакес младши се опита да поеме атака, причинявайки сблъсък.

След сблъсък с Jaquez, Randle се приземи на пода с голяма сила. Докато той се изправяше на крака, зрителите забелязаха, че го хвана за дясното рамо, преди веднага да се отправи към съблекалнята. Въпреки инцидента, той все пак успя да вкара 19 точки и да вземе девет борби, помагайки на Никс да осигурят шестата си поредна победа.

Влияние на контузията на Джулиъс Рандъл върху сезона на Ню Йорк Никс

Въпреки че показват обещаващ потенциал, Никс са ограничени от опасения за контузии.

Въпреки впечатляващия рекорд от 12-2 с Рандъл и ОГ Ануноби, които играят заедно, Никс удариха препятствие, тъй като Рандъл няма да се завърне, а Ануноби остава извън игра от 16 март поради контузия в лакътя.

В резултат на това Джейлън Брънсън получи отговорността да води отбора в отсъствието на двама от ключовите му офанзивни играчи.

Представянето на Рандъл беше забележително преди неуспеха му. Той бе избиран за мача на звездите три пъти през последните четири години и поддържаше средни показатели от 24,0 точки, 9,2 борби и 5,0 асистенции на мач. Освен това той стреля с впечатляващите 47,2% от полето и 31,1% отвъд дъгата.

Известен с постоянните си дабъл-дабъл изпълнения на корта, Рандъл демонстрира своята мощ като доминиращ голмайстор.