Актуална информация за контузията на Джамал Мъри: Последно за състоянието на бившия шампион срещу ЛА Клипърс (4 април)

Списъкът от пет мача на НБА в четвъртък включва сблъсък от Западната конференция между Денвър Нъгетс и ЛА Клипърс, като Нъгетс в момента водят в серията с 2-1. Въпреки това, има несигурност около наличността на гарда на Нъгетс Джамал Мъри, който е посочен като съмнителен за мача.

Последно за възстановяването и завръщането на Джамал Мъри на корта

За последните шест мача Джамал Мъри беше посочен като съмнителен, но не е играл на корта. Може да има нова актуализация след стрелбата в четвъртък, но ако Мъри не може да участва, се очаква Реджи Джаксън да започне отново.

Въз основа на последните представяния на Нъгетс, става все по-вероятно Zeke Nnaji и Murray да останат недостъпни за предстоящия мач срещу LA.

Нъгетс са напълно наясно колко е важно да имат напълно здрав отбор, докато се насочват към плейофите, особено след като разпознаха възможностите им по време на шампионския им сезон миналата година.

За да дадат приоритет на цялостното здраве на отбора, те действат предпазливо и избягват да бързат с връщането на Мъри, вместо да се съсредоточат единствено върху осигуряването на първо място.

Според треньора Майк Малоун не се очаква Джамал да пропусне повече от девет мача и това дава индикация кога отборът може да планира завръщането му на корта.

Контузията, която отстрани Джамал Мъри

След като контузи глезена си при триумфа на Нъгетс над Никс на 21 март, Джамал Мъри не успя да играе в следващите шест мача. Въпреки че първоначално беше посочен като съмнителен за предишния мач срещу Сан Антонио Спърс, той в крайна сметка беше изключен.

По време на последните минути на мача Мъри се опитваше да вкара топката в корта. Когато се натъкна на защитници на Никс, които се приближаваха към удара му, той се опита да намали, което го накара да загуби равновесие и да превърти глезена си навън.

Начини за гледане на Денвър Нъгетс срещу ЛА Клипърс

Денвър Нъгетс и ЛА Клипърс ще се изправят в Crypto.com Arena в Лос Анджелис в 22:00 EDT. Играта ще бъде излъчена национално по TNT и Tru TV, като Altitude 2 ще осигури местно покритие за домашните зрители.

Освен това играта може да се предава на живо по Fubo TV и NBA League Pass. Тези платформи предлагат едноседмична безплатна пробна версия и опция за закупуване на абонамент, предоставяйки на зрителите достъп до NBA TV.

Сан Антонио Спърс бяха победени от Денвър Нъгетс с краен резултат 110-105 във вторник. Този триумф беше 17-ата победа на Денвър Нъгетс в последните им 21 мача, изстрелвайки ги на върха в ранглистата на Западната конференция.