Статистика на Джейлън Брънсън тази вечер (29 март): Мачът на Никс постави нов връх в кариерата си срещу Спърс

В петък вечерта, въпреки че Джалън Брънсън отбеляза най-високите в кариерата си 61 точки за Ню Йорк Никс, Сан Антонио Спърс успяха да осигурят трудна победа със 130-126 продължения.

Виктор Уембаняма показа забележително представяне, отбелязвайки най-високите в кариерата си 40 точки, а също така грабна впечатляващите 20 борби и направи седем асистенции.

Въпреки невероятното представяне на Брънсън, той не успя да надмине рекорда на франчайза на Кармело Антъни от 62 точки, поставен на 24 януари 2014 г. По време на решаващ момент в продълженията Брънсън пропусна променяща играта тройка само 5,4 секунди преди края, предотвратявайки Никс от поемане на водеща роля.

Брънсън постигна петата най-висока обща точка в НБА за този сезон.

Влиянието на Уембаняма се простира отвъд неговите способности за отбелязване на точки, когато той осигури победата за Сан Антонио, като отбеляза решаваща тройка, увеличавайки преднината им до четири точки в продълженията.

Представянето на Уембаняма беше значително постижение, което го направи първият новобранец след Шакил О’Нийл на 16 февруари 1993 г., постигнал мач от 40 точки и 20 борби. Освен това той добави и блокиран удар и открадната топка, спечелвайки своя 39-и дабъл-дабъл в само 65 игри.

При оставащи 4:39 минути в редовното време Донте Ди Винченцо изцеди тройка, за да даде преднина на Ню Йорк със 113-112. Мачът остана силно оспорван, с пет равенства в последните минути, което доведе до продължения.

Въпреки че ударът със съединителя беше изключителен момент, влиянието на DiVincenzo върху играта беше много повече от това. Той завърши с впечатляващите 20 точки и също така влезе в историята на Никс, като счупи рекорда за един сезон за 3 точки с впечатляващите общо 245.

Точковото представяне на Джейлън Брънсън срещу Сан Антонио Спърс

По време на мача Джейлън Брънсън записа общо 61 точки, четири борби и шест асистенции, заедно с кражба и загуба. Той постигна това впечатляващо представяне, като стреля 25 от 47 от полето, с точност от 53,2%. Той също направи 5 от 13 удара отвъд дъгата при 38,5% и беше перфектен от линията на наказателното хвърляне, като направи всичките си шест опита. Освен това той имаше нетен рейтинг от +20, показвайки цялостното му влияние върху играта.

Реквизитите на играчите на Jalen първоначално бяха определени на над/под 28,5 точки, 3,5 борби и 6,5 асистенции. Той успя да надхвърли пропорцията за точки и борби, но за съжаление не успя да надмине пропорцията си за асистенция.

Загубата на Никс понижи общия им рекорд до 44-29, запазвайки позицията си на четвърто място в класирането на Източната конференция, с третия Кливланд Кавалиърс само с половин мач преднина. Според плейофната група, четвъртият отбор на Изток ще се изправи срещу Бостън Селтикс в първия кръг. Селтикс вече спечелиха първото място в конференцията, създавайки потенциал за вълнуващ плейофен мач.