Tyrese Haliburton играе ли тази вечер? Последни за статуса на Индиана Пейсърс 2 пъти в Мача на звездите срещу Сакраменто Кингс (2 февруари)

Тайрийз Халибъртън и Индиана Пейсърс ще се опитат да се справят с два загубени мача, когато приемат Сакраменто Кингс в Гейнбридж Фийлдхаус в петък. Пейсърс ще завършат последователен сет, който започна със загуба със 109-105 от Ню Йорк Никс в четвъртък.

Това беше второ поредно поражение за Индиана, която падна до 27-22 и е шеста в Изтока. Сега те ще се изправят срещу отбор на Сакраменто Кингс, който е пети на Запад с рекорд 27-19.

Пейсърс все още не са публикували доклада си за контузените за мача и не е ясно дали Тайрис Халибъртън ще бъде част от него. Той имаше 15 точки и пет асистенции срещу Никс, където игра само 22 минути. Индиана може да го отстрани в петък, за да управлява минутите си, тъй като той наскоро се завърна в състава след контузия на бедрото.

Актуална информация за контузията на Tyrese Haliburton

Тайрис Халибъртън пропусна 10 мача за Индиана Пейсърс поради контузия на подколянното сухожилие, която получи в началото на миналия месец. Пейсърс ще гледат да бъдат предпазливи с него, въпреки че треньорът Рик Карлайл няма намерение да разкрие дали Халибъртън ще бъде с ограничение на минутите занапред.

„Няма да говоря за минути, но той се справя добре. Ние сме ден за ден, но няма да говоря за минутни ограничения или минути преди мач. Това би било глупаво“, каза Карлайл пред медиите, насочвайки се към мача в петък, чрез NBA.com.

Tyrese Haliburton се появи в 36 мача за Pacers досега и има средни показатели от 23,0 точки (отборно ниво), 4,1 борби и 12,3 асистенции (най-добро в NBA), поддържайки франчайза на път за директно класиране за плейофите.

Какво се случи с Tyrese Haliburton?

Tyrese Haliburton пропусна времето поради контузия на подколянното сухожилие, която получи на 8 януари. Той се завърна в състава на 19 януари след пет мача, само за да бъде отново извън терена за пет мача. Той се завърна на 30 януари и изигра последователни игри (вторник и четвъртък) за първи път след контузията си.

Халибъртън също се справяше с контузии на коляното и глезена през декември, но те не му костваха време. Все пак Пейсърс ще следят състоянието му занапред, тъй като искат да го предотвратят от повторно влошаване на контузията, което би му коствало повече време.

Как да гледате мача Kings срещу Pacers?

Индиана Пейсърс ще бъде домакин на Сакраменто Кингс в петък. Мачът ще се проведе в Gainbridge Fieldhouse и времето за изтичане е 19:30 ET. NBA League Pass ще излъчва мача за международни фенове. Местните фенове могат да го гледат по Bally Sports Indiana и NBC Sports California.

Двата отбора ще се изправят един срещу друг за втори път този сезон. Пейсърс спечелиха победата на пътя със 126-121 преди няколко седмици. От своя страна Халибъртън ще се изправи отново срещу бившия си отбор, две години след като Кингс го изпратиха в Пейсърс чрез размяна на 9 февруари 2022 г.