Стеф Къри играе ли тази вечер? Последни за статута на Golden State Warriors 2x MVP срещу Indiana Pacers

Стеф Къри и Голдън Стейт Уориърс са в поредица от две победи, след като победиха Филаделфия 76-ърс със 127-104 в сряда. Уориърс ще изиграят втория двубой на гости срещу Индиана Пейсърс в четвъртък от 19 часа

Двукратният MVP игра в сряда и трябва да се справи и срещу Индиана. Когато Голдън Стейт спечели безупречна победа срещу Фили, Стеф Къри игра само 24 минути и 36 секунди. Той прекара четвъртата четвърт и завърши вечерта с девет точки, три борби, една асистенция и една блокада.

След победата в сряда, Голдън Стейт Уориърс се изкачиха до 11-то място на Запад с рекорд 23-25. Те спечелиха четири от последните пет мача и изглежда най-накрая са получили някакъв импулс към паузата на All-Star.

Включително мача в четвъртък, Голдън Стейт има пет мача преди почивката. Уориърс вероятно ще търсят да стигнат до. 500 знак до края на петте игри.

Състояние на контузия на Стеф Къри

Къри не е част от доклада за контузиите на Голдън Стейт Уориърс и би трябвало да е добър да се изправи срещу Индиана Пейсърс . Четирикратният шампион на НБА пропусна само три мача този сезон. Последното му отсъствие беше срещу Милуоки Бъкс на 13 януари, което беше предизвикано като почивка във втория мач на бек-ту-бек.

Стеф Къри има средно 28,1 точки, 4,4 борби и 5,0 асистенции, докато стреля 46,0%, включително 41,0% отвъд дъгата и 93,2% от линията за наказателно хвърляне.

Какво се случи със Стеф Къри?

Стеф Къри успя да остане без контузия в своя 15-ти сезон в НБА. Той пропусна само три мача до момента, единият от които беше почивка. Къри пропусна два мача заради контузия в коляното през ноември. Оттогава той не се включва в доклада за нараняванията.

Това, че Къри е здрав, е от решаващо значение за Голдън Стейт Уориърс, тъй като те вече нямат позиция на гард поради контузии на ключови играчи. Докато Моузес Муди се завърна от разтежение на прасеца, Крис Пол (счупена лява ръка) и Гари Пейтън II (разтежение на подколенно сухожилие) продължават да отсъстват. Пол и Пейтън трябва да се завърнат в състава след почивката на All-Star.

Как да гледате Уориърс срещу Пейсърс?

Мачът Golden State Warriors срещу Indiana Pacers е насрочен за четвъртък, 8 февруари, в Gainbridge Fieldhouse. Мачът започва в 19:00 EST и ще бъде излъчен по Bally Sports Indiana и NBC Sports Bay Area. Феновете могат да предават играта на живо на fuboTV и NBA League Pass.

Двата отбора се изправиха за последен път на 14 декември 2022 г. Индиана спечели със 125-119 след 29 точки, четири борби, шест асистенции, една открадната топка и две блокади на Тайрийз Халибъртън . Hali само се подобри оттогава, следователно ще бъде интересно да видим как ще се представи срещу Steph Curry и Co. в четвъртък.