Стеф Къри играе ли тази вечер срещу Хюстън Рокетс? Най-новото за статуса на НБА за всички времена на лидер с 3 точки (4 април)

Въпреки факта, че Голдън Стейт Уориърс имат посредствена година, тяхната звезда Стеф Къри все пак ще излезе на корта в четвъртък вечер срещу Хюстън Рокетс. Къри, който остана без контузии този сезон, беше от решаващо значение за поддържането на отбора на повърхността. Той е пропуснал само 6 от изиграните 75 мача досега и е бил ключов играч за Уориърс.

Присъствието на Къри продължава да е незаменимо за Уориърс, тъй като те имат рекорд от 1-5 без него. Тяхната единствена победа беше срещу борещия се Сан Антонио Спърс, който в момента има най-лошия рекорд в Западната конференция.

В негово присъствие Къри поддържа средно 26,4 точки, 4,3 борби и 5,0 асистенции, докато стреля 45% от игра, 40% от линията за три точки и 92% от линията за наказателни удари. Благодарение на неговия принос Голдън Стейт постигна рекорд от 40-29.

Контузията, която повлия на сезона на Стеф Къри

Въпреки че беше ограничен от две контузии този сезон, Стеф Къри остана сравнително здрав за Уориърс. Той отсъства два мача поради контузия на коляното, един за почивка и три през март поради изкълчване на глезена. За щастие той няма много неконтактни контузии, което е положителен аспект за отбора.

Доминацията на Стеф Къри срещу Хюстън Рокетс

В своите 26 мача срещу Рокетс Къри поддържа средно 24,7 точки, 4,7 борби и 6,8 асистенции, което води до 26 победи от 41 мача. В предишните две срещи на Уориърс с Рокетс Къри записа средно по 28,0 точки, 6,0 борби и 3,5 асистенции.

В предишния мач на Уориърс срещу Хюстън на 20 ноември той вкара 32 точки и грабна пет борби, докато стреля с 57,1%, което допринесе за победата им със 121-116.

Стеф Къри бори ли се с умората?

В четвъртък Стеф Къри ще достигне своя 70-и мач за годината, постижение, което не е постигал от сезон 2016-17, когато изигра 79 мача. Въпреки че е известен като един от най-добре подготвените спортисти в лигата, дори Къри не може да избяга от неизбежните ефекти на възрастта.

Въпреки голямото си натоварване през този сезон, Къри не е изключение да изпитва умора. От март бившият MVP изглежда се бори с този проблем. Въпреки че преди това е имал периоди на посредствена стрелба и отбелязване на голове, настоящият спад продължи по-дълго от очакваното.

От началото на март Къри поддържа средно 21,7 точки, 4,4 борби и 5,1 асистенции на мач в продължение на 14 мача. Процентът му на стрелба е 41,4%, с процент за 3 точки от 37,7%. Въпреки тези цифри, Уориърс успяха да останат на повърхността с рекорд от 9-5 през този период от време.

Въпреки че Warriors имат талантлив състав, техният успех в крайна сметка зависи от представянето на техния звезден играч. Това е особено важно предвид непостоянството на техните ролеви играчи този сезон. За да се противопоставят на коефициентите и да осигурят победа в турнира за игра като 10-и поставени, Уориърс ще имат нужда от Къри да се засили и да даде още повече.