Играе ли Лука Дончич тази вечер срещу Атланта Хоукс? Последно за статуса на суперзвездата на Mavericks (4 април)

Лука Дончич, изключителният гард на Далас Маверикс, получи право да играе в предстоящия мач срещу Атланта Хоукс в четвъртък. Това ще бъде втора и последна среща между двата тима през този сезон.

Въпреки загубата в гостуването срещу Голдън Стейт във вторник вечерта, Далас се представи забележително добре, печелейки седем последователни мача и 11 от последните си 12 преди поражението. В момента държат рекорд от 45-30 за сезона, Mavericks ще се изправят срещу Pelicans в четвъртък вечер, споделяйки първото място в Югозападната дивизия.

Въпреки 43,8% стрелба от полето и 15 от 40 опита отвъд дъгата, Далас не успя да се справи с отскоците с пасив от 52-42 в мача. Лука Дончич обаче показа своята гъвкавост, като поведе Маверикс с впечатляваща статистика от 30 точки, 12 борби и 11 асистенции, въпреки загубата им.

Сегашното състояние на кариерата на Лука Дончич

Въпреки че изпита болка в левия ахилес в последните четири мача, Лука Дончич беше одобрен да участва във всеки от тези мачове по време на играта.

Напрегнатата отговорност да ръководиш нападението изглежда е повлияла на звездния играч на Маверикс. Това беше очевидно, когато той получи контузия на подколянното сухожилие по време на втория им мач срещу Golden State Warriors, което доведе до победа със 109-99 на 13 март.

По време на четвъртата четвърт Мача на звездите си проправи път до съблекалнята и по-късно беше потвърдено, че той няма да се върне на корта. Това отбеляза и първата вечер от поредните игри. Вследствие на това той не успя да играе в следващия мач срещу OKC Thunder.

Въпреки че се сблъска с множество предизвикателства с контузии, Дончич упорства през целия сезон. Първо той получи изкълчване на глезена, което го остави извън игра, а след завръщането си се сблъска с нов неуспех, когато счупи носа си срещу Филаделфия 76-ърс на 5 февруари.

Само седмица по-късно, по време на двубой срещу Washington Wizards, Дончич се сблъска с нова контузия. Той е получил нараняване на лицето от лакътя, което изисква незабавна преглед.

Представянето на Лука Дончич срещу Атланта Хоукс

Баскетболистът, който пет пъти е избиран за отбора на звездите, е играл в общо девет мача срещу Атланта Хоукс и записа рекорд от 5-4. В тези мачове той поддържа средно 29,0 точки, 8,8 борби и 8,0 асистенции, заедно с 0,9 отнети топки и 0,7 блокади. Процентът му на стрелба е 46,9% от игра, 32,9% от линията за 3 точки и 84,7% от линията за наказателно хвърляне.

В последния им мач Лука Дончич отбеляза рекордните за кариерата си 73 точки, като стреля от игра 75,8%. Той също така направи осем тройки от 13 опита, като стреля отвъд дъгата с впечатляващите 61,5%.