Играе ли ЛеБрон Джеймс тази вечер срещу Вашингтон Уизардс? Последно за статуса на 4-кратен MVP на NBA (3 април)

Въпреки че ЛА Лейкърс играят през втората вечер от двубоя, има несигурност около наличността на ЛеБрон Джеймс за мача срещу Вашингтон Уизърдс в сряда. Четирикратният MVP на НБА се справяше с продължителна контузия на глезена, която го накара да пропусне няколко бек-ту-бек мача.

Въпреки че записа само 28 минути и прекара по-голямата част от четвъртата четвърт на пейката по време на доминиращата победа срещу Торонто Раптърс във вторник, Джеймс успя да получи продължителен период на почивка. След мача той призна, че това може да подобри шансовете му да играе срещу Wizards. Освен това треньорът Дарвин Хам изрази увереност, че Джеймс вероятно ще може да излезе на корта.

Въпреки че Джеймс разкри, че ще оцени състоянието си утре, преди да вземе решение, Лейкърс постигнаха рекорд 6-4 без него. Въпреки че Wizards са аутсайдери, те излизат от неочаквана победа над доминиращия Milwaukee Bucks, което прави решаващо за Lakers да не подценяват този предстоящ мач.

Кариерата на ЛеБрон Джеймс

От 4 януари ЛеБрон Джеймс се бори с контузия на перонеална тендинопатия на левия глезен. Този проблем с износването, възникнал без никакъв контакт, се очаква да продължи през остатъка от сезона. За да поддържа здравето си до края на сезона, Джеймс ще трябва внимателно да управлява натоварването си през останалата част от годината. В резултат на това заболяване той вече пропусна седем от десет мача този сезон.

Доминацията на ЛеБрон Джеймс срещу Вашингтон Уизардс

Въпреки че се изправя срещу Вашингтон Уизърдс 57 пъти, ЛеБрон Джеймс постоянно отбелязва средно 27,4 точки, 7,5 борби и 7,4 асистенции. От тези 57 мача Джеймс излезе победител 36 пъти. Последното му представяне с 50 точки също беше срещу Wizards на 11 март 2022 г., където той отбеляза 50 точки с впечатляващите 72,0% стрелба, включително 6-от-9 от линията за 3 точки.

По време на предишната среща на Лейкърс с Уизърдс на 29 ноември, Джеймс вкара 31 точки при 50.0% стрелба, което допринесе за победата на ЛА със 134-131 след предизвикателна игра.

Къде да предавате мача LA Lakers срещу Washington Wizards

Мачът между LA Lakers и Washington Wizards ще бъде излъчен от Spectrum SportsNet и MNMT по местната телевизия. Феновете могат също да се включат в NBA League Pass онлайн, за да гледат мача. Информацията е насрочена за 19:00 ET на домашния терен на Wizards, Capital One Arena.

Въпреки че Wizards прекъснаха поредица от три загуби срещу Bucks във вторник, Lakers остават фаворити с рекорд 43-33 и скорошен рекорд за победа в седем от последните си осем мача. Уизардс, от друга страна, се борят с рекорд 15-61.

Въпреки липсата на ключови титуляри и ротационни играчи като Кайл Кузма, Марвин Багли III и Билал Кулибали, Вашингтон успя да осигури победа. Въпреки това, Уизърдс може да получат някои така необходими подкрепления в сряда, което може да добави елемент на вълнение, тъй като те се изправят срещу страхотен отбор Лейкърс във възход.