Джейсън Тейтъм играе ли тази вечер срещу Шарлът Хорнетс? Най-новото за състоянието на 5x All-Star (1 април)

Бостън Селтикс обяви нападателя Джейсън Тейтъм за готов да играе в предстоящия мач срещу Шарлът Хорнетс в Spectrum Center в понеделник. Това ще отбележи втория път, когато двата отбора се изправят един срещу друг този сезон, като Хорнетс излязоха победители в предишния мач.

Въпреки че е изправен пред потенциална трета поредна загуба, Бостън успя да осигури доминираща победа със 104-92 срещу Ню Орлиънс Пеликанс в събота. Джейсън Тейтъм поведе отбора с 23 точки, подкрепен от 19 точки, 10 борби и 4 блокирани удара на Кристапс Порзингис. Освен това Дерик Уайт добави 15 точки, докато Джру Холидей демонстрира многостранните си умения с 13 точки, осем борби и седем асистенции.

В допълнение, Хорнетс наскоро претърпяха поражение със 130-118 срещу ЛА Клипърс в първия мач от техния пореден мач. Преди това те също бяха победени със 115-97 от Golden State Warriors в петък. Уориърс нямаха проблеми да вкарат срещу Хорнетс, възползвайки се от пробив в защитата. Те постоянно намираха отворени играчи близо до коша, особено в критични моменти в три отделни случая.

Контузията, която повлия на представянето на Джейсън Тейтъм

Джейсън Тейтъм отсъства общо пет мача този сезон. От последните седем мача той пропусна два поради удар на десния глезен.

По-специално, той отсъстваше за втория мач от поредната серия след победата със 130-104 срещу Вашингтон Уизардс, по време на мача срещу Детройт Пистънс.

Освен това той не беше в състояние да участва в друг мач срещу Детройт Пистънс на 22 март.

Това обаче не е първата поява на JT, който изпитва проблеми с глезена през този сезон. Преди това той напусна мач по-рано срещу Уориърс на 19 декември заради изкълчен ляв глезен.

Контузията настъпи малко преди осмата минута на първата четвърт, когато той случайно стъпи на крака на Брандин Подзиемски.

Въпреки завръщането си в играта в началото на втората четвърт, той забележимо липсваше типичната си експлозивност, след като накуцваше до съблекалнята след инцидента. Това имаше забележимо влияние върху представянето му до края на мача.

Доминиращото представяне на Джейсън Тейтъм срещу Шарлът Хорнетс

В 22-те мача, които е играл срещу Шарлът Хорнетс, петкратният участник в Мача на звездите на Селтикс поддържа рекорд от 17 победи и 5 загуби. Той постоянно се представя добре, като средно 27,0 точки, 6,7 борби и 3,4 асистенции, като същевременно записва 0,9 отнети топки и 0,9 блокади при впечатляващите 50,5% стрелба от игра. Неговата точност отвъд дъгата възлиза на 39,3%, а също така е отличен на линията за наказателно хвърляне с успеваемост от 87,4%.

В предишната им среща този сезон той показа впечатляващо представяне с 45 точки, 13 борби, шест асистенции и две блокади, стреляйки 53,6% от игра и 46,7% от три точки. Въпреки звездната му статистика, Селтикс в крайна сметка не успяха със загуба със 121-118 и JT записа -5 нетен рейтинг.