Дамиан Лилард играе ли тази вечер срещу Сан Антонио Спърс? Последна актуализация за наличността на седемкратния Мач на звездите

Милуоки Бъкс може да издържи Деймиън Лилард срещу Сан Антонио Спърс в четвъртък. Милуоки ще играе втората вечер от поредния двубой в Тексас по-малко от 24 часа след тежката загуба със 142-130 от Индиана Пейсърс. „Dame Time“ нямаше своята стрелба при поражението на Бъкс и можеше да си почине малко срещу ниските Спърс.

Бившият Портланд Трейл Блейзърс имаше 23 точки при стрелба 6-18, включително 2-8 от дъгата. Ако не беше неговият клип 9-10 от линията за наказателни удари, той щеше да има много по-лош резултат. Той също така допринесе с пет асистенции, три отнети топки и две борби.

Бъкс може да изберат да му дадат почивка след студена нощ на стрелба в Индиана. Сан Антонио е в серия от три загуби и е спечелил само веднъж от девет мача. Милуоки, дори ако Лилард седне, все още има по-силния състав на хартия и потенциално може да се погрижи за бизнеса без звездния пойнтгард.

Какво се случи с Деймиън Лилард?

Деймиън Лилард беше доста здрав този сезон. Той е пропуснал само два от 34-те мача на Милуоки Бъкс. Двата случая, в които не успя да се подреди за отбора си, се случиха в последователни игри. Лилард не беше на 9 ноември срещу Индиана Пейсърс и на 11 ноември срещу Орландо Меджик поради болка в прасеца.

Откакто изкара тези мачове, той беше основна част от съставите на Бъкс дори и в нощите последователно. Той има средно 25,7 точки, 7,3 асистенции и 4,4 борби след завръщането си от списъка с инвалиди.

Все още има шанс Милуоки да му позволи да играе, но може да се окаже по-добре да го издържи срещу борещите се Спърс. Камерън Пейн, Андре Джаксън-младши и Пат Конаутън може да получат по-голям брой минути, ако „Dame Time“ бъде пропуснат.

Статистиката на Деймиън Лилард срещу Сан Антонио Спърс

Деймиън Лилард беше превъзходен в 31 мача срещу Сан Антонио Спърс. “Dame Dolla” има средно 27.9 точки, 7.0 асистенции и 4.3 борби срещу тях.

В първата среща на Лилард със Сан Антонио, откакто се присъедини към Милуоки Бъкс, той беше грандиозен както обикновено. Пойнтгардът записа рекордните за сезона 40 точки при стрелба 14-22, включително 7-12 от дъгата. Той също така допринесе с четири асистенции, три отнети топки и три борби.

Лилард се присъедини към клуба с 20 хиляди точки при победата на Бъкс със 132-119 срещу Спърс на 19 декември. Сан Антонио ще бъде облекчен да не го види в четвъртък, ако Бъкс го задържи.