Играе ли Антъни Дейвис тази вечер срещу Финикс Сънс? Последно за статуса на LA Lakers 8x в All-Star (11 януари)

Антъни Дейвис е посочен като съмнителен в доклада за контузии на ЛА Лейкърс за мача срещу Финикс Сънс в четвъртък. Дейвис страда от изкълчване на левия глезен/натъртване на кост. Осемкратният участник в Мача на звездите лекуваше контузията от доста време, но я изигра.

Дейвис бе посочен като вероятно със същата контузия за мача срещу Торонто Раптърс във вторник. Той обаче получи разрешение да играе и Лейкърс спечелиха със 132-131. Антъни Дейвис поведе отбора по точки с 41. Двадесет от тях дойдоха през последната четвърт. Той също имаше 11 опита за наказателни удари през четвъртта.

Притесненията на Лейкърс относно контузиите не свършват с Дейвис. ЛеБрон Джеймс е под въпрос с контузия в глезена. Подобно на Дейвис, Джеймс е редовен в списъка с контузени, въпреки че най-вече е изчистил протоколите, за да се подготви за мачове. Руи Хачимура е под въпрос с контузия на прасеца, докато Кам Редиш е под въпрос заради разкъсване на лицето.

Ако Дейвис бъде обявен за негоден да играе след стрелбата в четвъртък сутринта, ЛА ще има трудната задача да овладее Финикс, който има Кевин Дюрант, Девин Букър и Брадли Бийл като голяма тройка. Антъни Дейвис е не само ключов за атаката на Лейкърс, но и един от най-добрите им защитници.

Какво се случи с Антъни Дейвис от ЛА Лейкърс?

Дейвис превъртя глезена си по време на мач срещу Чикаго Булс на 20 декември. Той напусна играта при 4:17 в третата четвърт, след като неловко се приземи върху ръката на Коби Уайт. Дейвис обаче се върна, за да доиграе играта. Той завърши вечерта с 19 точки и 14 борби. Дабъл-дабълът на Дейвис не беше достатъчен, тъй като ЛА се поддаде на загуба със 124-108.

Оттогава той се справя с изкълчването, но все още не е пропуснал мач. Единствените два мача, които Дейвис пропусна по-рано този сезон, бяха заради болка в бедрото.

Кога ще се върне Антъни Дейвис?

Като се има предвид скорошната история на Дейвис и продължаващото му присъствие в докладите за контузии в Лос Анджелис, той може да се завърне още в мача с Финикс Сънс тази вечер. Ако имате Дейвис във вашия фентъзи отбор, препоръчително е да проследите неговата наличност преди играта.

Статистика на Антъни Дейвис срещу Финикс Сънс

Дейвис е изиграл 32 мача от редовния сезон срещу Финикс Сънс. В тези мачове той има средно 24,3 точки, 12,0 борби и 2,4 асистенции.

Осемкратният участник в Мача на звездите е изиграл 36 мача този сезон, като е записвал средно по 25,7 точки, 12,2 борби, 3,4 асистенции, 1,2 откраднати топки и 2,6 блокади. Ако Лейкърс искат да удължат победната си серия до три, те ще имат нужда от Дейвис на терена.