На снимки: Григор Димитров става модел на бельо за новата модна линия на Lacoste

Освен че се изявява на тенис корта, Григор Димитров показа на феновете и другата си страна, но се превърна в модел на Lacoste, докато се обличаше с новото им бельо.

Григор Димитров стана посланик на Lacoste през май 2023 г., присъединявайки се към звезди като Винъс Уилямс, Новак Джокович, Даниил Медведев, Артър Аш и други в представянето на цветовете на крокодила.

В четвъртък френската модна къща публикува няколко снимки в Instagram, на които Григор Димитров е облечен с новото бельо на Lacoste.

„Комфорт, елегантност, свобода на движение. Lacoste обновява мъжкото бельо. Въплъщението на новата колекция е изключителен шампион по тенис: @grigordimitrov #LacosteUnderwear,” Lacoste подписа изображението.

Григор Димитров първоначално беше посланик на Nike и за първи път разтърси тенис екипировката на Lacoste на Ролан Гарос през 2023 г.

В момента Димитров се състезава на Brisbane International 2024 заедно с топ звезди на тениса като Рафаел Надал, Холгер Рун, Арина Сабаленка, Йелена Остапенко, и други.

Димитров, който навърши 32 години през май 2023 г., има доста успешна кариера. Той достигна най-високото си класиране в кариерата си под номер 3 в класацията на ATP през 2017 г. По време на кариерата си той достигна до полуфиналите на Australian Open, Уимбълдън и US Open.

Григор Димитров ще се изправи срещу Ринки Хиджиката в четвъртфинала на Brisbane International

2024 Brisbane International: Ден 5

Григор Димитров започна своя сезон 2024 в Brisbane International, където трябва да се изправи срещу австралийската звезда Ринки Хиджиката на четвъртфинала на турнира.

В първия кръг Димитров се изправи срещу Анди Мъри, който е печелил турнира и преди, и спечели партията с резултат 4-6, 7-5, 6-2. Във втория кръг той се състезава срещу Даниел Алтмайер от Германия и го победи в два сета.

Хиджиката и Димитров никога не са играли един срещу друг в ATP тура.

Ринки Хиджиката също влиза в четвъртфиналите в добра форма. В първия кръг той победи своя сънародник Танаси Кокинакис в два сета, преди да спечели срещу чеха Томаш Махац във втория кръг.

Димитров също се състезава на позната територия, след като спечели турнира през 2017 г. Димитров започна, като се изправи срещу френската звезда Никола Махут във втория кръг и спечели равенството в поредни сетове, за да създаде четвъртфинално равенство срещу . Той победи Тийм с резултат 6-3, 4-6, 6-3.Доминик Тийм

Милош Раонич беше съперник на Димитров на полуфинала, като последният спечели играта със 7-6 (9-7), 6-2. На финала Димитров победи японската звездаКей Нишикори с 6-2, 2-6, 6-3, за да спечели 2017 Brisbane International.