„Аз съм тенисист, не се занимавам с политика; просто отидох там, свърших си работата” – Адриан Манарино защитава решението си да играе в Русия, въпреки обратната реакция

Френският ветеран Адриан Манарино обясни решението си да играе демонстративен мач в Санкт Петербург, Русия, решение, което предизвика много критики.

След нахлуването на Русия в Украйна преди почти две години, ATP и WTA туровете не са провеждали турнири в страната. Следователно решението на Mannarino да участва в изложбено събитие, организирано от Gazprom в Санкт Петербург през ноември, предизвика критики.

Имаше обратна реакция от феновете, въпреки че ATP обяви, че играчите, които са независими изпълнители, имат право да играят в изложбени събития по време на извън сезона.

В понеделник 35-годишният французин отбеляза своя дебют за сезон 2024, като победи Стан Вавринка в пет сета. Манарино беше с два срещу един по-малко, но се пребори, като загуби само три игри в последните два сета, за да премине към следващия кръг.

В пресконференцията си след мача Манарино обясни решението си да играе спорното демонстративно събитие в Русия, като каза, че няма нищо общо правете с политика.

„Аз съм професионален тенисист. Не се занимавам с политика или нещо подобно. Просто отидох там. Свърших си работата. Това направих“, каза той. „Не подкрепям нищо. Това беше частно събитие. Това не беше нищо за политическа подкрепа. Няма какво да говорим.”

Манарино ще се изправи след това срещу Жауме Мунар в сряда за място в третия кръг на Големия шлем Down Under.

Щастлив от победата в труден мач – Адриан Манарино след достигане до Australian Open 2R

Адриан Манарино

Адриан Манарино беше доволен от трудната си игра в първия кръг срещу бивш шампион на Australian Open в понеделник.

След като взе първия сет за загубата на четири игри, французинът се озова с два срещу един по-малко, като Вавринка взе следващия два сета 6-3, 7-5. Шампионът от 2014 г. беше на прага на победата, водейки с пробив в четвъртия, преди предизвикателството му да се разпадне.

На гореспоменатата пресконференция Манарино каза, че е доволен от победата си над швейцареца при тежки условия.

„Чувствам се щастлив. Беше хубаво да спечелим мача. Това очевидно беше трудно днес. Това беше доста интензивно. Условията не бяха лесни“, каза той. „За мен беше важно да спечеля мача, така че това е, което направих в крайна сметка. Не ме интересува какво се е случило, как съм играл и всичко останало. Искам да кажа, просто ударих топката и спечелих накрая, така че съм доволен от това.”

Мачът беше второто поредно отпадане на Вавринка в първия рунд в Мелбърн Парк, докато Адриан Манарино преодоля препятствието в първия рунд в четвъртото си поредно участие.