„Свалих 4-5 дни; Приятелят ми дойде в града” – Коко Гауф описва как се е справила със загубата от Арина Сабаленка на Australian Open SF

Коко Гауф наскоро сподели как се е справила с поражението си на полуфинала на Australian Open от бъдещата шампионка Арина Сабаленка, преди да поднови кампанията си през 2024 г.

Gauff започна своята серия за 2024 г. със звездна нотка, като успешно защити титлата си на ASB Classic в Нова Зеландия. 19-годишният младеж беше в страхотна форма и на Australian Open. Тя не загуби нито един сет на турнира до четвъртфиналния си сблъсък срещу Марта Костюк, където свърши работата в решаващия сет.

Впечатляващата серия от 12 поредни победи на шампиона от US Open от 2023 г. в турнири от Големия шлем обаче приключи на полуфинала. Тя се изправи срещу познат враг в лицето на защитаващата титлата си Арина Сабаленка за място на финала.

Докато Гауф успя да победи беларусинката на финала на US Open през 2023 г., Сабаленка, която в крайна сметка спечели турнира, без да загуби нито един сет, се оказа твърде гореща, за да се справи с американката в Мелбърн. Сабаленка победи Гауф със 7-6(2), 6-4, за да донесе на американката първата й загуба за сезона.

Гауф наскоро разкри как се е справила с разочарованието.

„Бих казал, че първата вечер сякаш все още мислех за нещата, които се случиха в този мач. Знаете ли, имах чувството, че беше решено от няколко точки“, призна Коко Гауф в интервю за Sky Sports на Qatar Open 2024.

Гауф каза, че след като се е върнала у дома си е взела няколко дни почивка и е прекарала известно време с приятеля си. Въпреки че не е разкрито много за нейния партньор, световната номер 3 по-рано намекна, че разговорът с приятеля й вечерта преди финала на US Open й е помогнал да бъде в правилната нагласа за мача.

„И след това отлетях у дома и тогава какво направих? О, излетях около четири дни; четири-пет дни. Приятелят ми дойде в града, така че се мотаех с него“, спомня си Коко Гауф по време на интервюто си в Доха.

„И тогава бях наистина щастлив да се върна на корта за тренировки. Чувствах се добре да съм просто у дома. Построихме корт в къщата ми, така че тренировките винаги са много по-лесни, отколкото на турнири. Да, чувствам се наистина освежена“, добави тя.

Коко Гауф претърпя поражение в първия си мач на Qatar Open 2024

Коко Гауф на снимката на Qatar Open 2024

Завръщането на Коко Гауф в състезанието не се разви така, както тя се надяваше. Американката, която беше четвъртфиналистката в изданието на Qatar Open през 2023 г. , този път не успя да премине втория кръг на турнира WTA 1000.

След като получи сбогом в първия кръг, втората поставена се сблъска с изненадващо поражение с 6-2, 6-4 от непоставената Катерина Синякова в първия си мач във вторник, 13 февруари. Тя обаче остана оптимистична въпреки разстройството.

Възползвайки се максимално от времето си в Доха, Гауф отиде на каране на четириколки в пустинята Силайн с майка си Канди на Свети Валентин. Тя сподели снимки от приключението им в социалните мрежи.

Сега американката ще се надява да се върне към победите на следващия си турнир. След това тя трябва да участва в WTA 100 Dubai Tennis Championships [18-24 февруари].