„Липсва ми това гадно нещо“: Виктор Уембаняма не пести думи, след като разби втория поставен OKC Thunder

Виктор Уембаняма изведе Сан Антонио Спърс до победа у дома със 132-118 над втория поставен OKC Thunder в четвъртък. След това сензацията на новобранеца с височина 7 фута и 4 се възползва от възможността да развълнува публиката на Спърс.

Уембаняма показа още едно добре закръглено представяне, като записа най-добрите отборни 28 точки, 13 борби, седем асистенции, две отнети топки, пет блокади и пет тройки при 52,9% стрелба.

Междувременно Шпорите се възстановиха, след като загубиха последните пет мача от неотдавнашното си гостуване в Западната конференция.

След може би най-голямата победа на отбора му за сезона, Уембаняма беше попитан какво е чувството да осигуриш победата пред феновете на Спърс. Френският феномен не пестееше думи, като изрази задоволство да види Сан Антонио да се завръща в колоната за победи, преди да поведе скандиране на феновете.

„Липсва ми това гадно. Обичам го. Липсваше ми“, каза Уембаняма. „Да се ​​наслаждавам на игра и да печеля обратно от дългото пътуване, с повече от 16 000 души, които обичам, [това е] най-доброто чувство. Хей, можем ли да получим „Напред, Спърс, давай!“ [пеене]? Едно, две, три, давай, Спърс давай!“

Въпреки победата Спърс (12-48) остават на последно място на Запад, докато Тъндър (41-18) остават втори. Независимо от това, повечето вероятно биха се съгласили, че забележителният сезон на новобранците на Уембаняма даде причина на феновете на Спърс да бъдат развълнувани за бъдещето на отбора.

Виктор Уембаняма прави изявление в състезанието за ROY срещу Чет Холмгрен

За отбелязване е, че отличното представяне на Виктор Уембаняма срещу OKC дойде срещу неговия най-добър конкурент в надпреварата за Новобранец на годината за 2024 г., големия човек на Thunder Чет Холмгрен .

Уембаняма имаше ясното предимство в четвъртък, като надмина Холмгрен в почти всяка статистическа категория. Новобранецът на Тъндър завърши с 23 точки, седем борби, пет асистенции, една блокада и една тройка при 66.7% стрелба.

Освен това Уембаняма постави удивителен знак за доминиращото си представяне в последните минути на мача. Избраният номер 1 за 2023 г. удари последователни 3s и впоследствие блокира скока на Холмгрен, осигурявайки отскока, докато Сан Антонио спечели победата.

По-рано през сезона Холмгрен беше смятан за фаворит на ROY. Въпреки това Wembanyama преобърна сценария с елитната си игра през последните няколко месеца и се очаква да вземе наградата.

В 54 мача Уембаняма отбелязва средно по 20,7 точки, 10,2 борби, 3,4 асистенции, 1,3 откраднати топки, 3,3 блокади и 1,6 тройки на мач при 46,7% стрелба.

Междувременно, в 59 мача, Холмгрен отбелязва средно 17,2 точки за игра, 7,7 точки за игра, 2,7 точки за игра, 0,7 точки за игра, 2,6 точки за игра и 1,7 3 точки при 54,4% стрелба.