Колко продължи най-дългата Супербоул някога? Пътуване назад към най-дългата голяма игра в историята

Супербоул е кресчендото на сезона в НФЛ. Това е дълга целодневна програма, изпълнена не само с играта, но и с реклами и дългоочаквано шоу на полувремето. Следователно се очаква Super Bowl да затъмни три часа.

Титлата за най-дълъг Super Bowl някога принадлежи на Super Bowl XLVII и продължи 4 часа и 14 минути от началния удар до края. Важно е да се отбележи, че играта включва 34-минутно прекъсване поради прекъсване на електрозахранването в Superdome в Ню Орлиънс, Луизиана.

Нека да разгледаме най-дългата голяма игра в историята на NFL и как завърши след 34-минутното закъснение.

Какво се случи по време на най-дългата Супербоул за всички времена?

Super Bowl XLVII включва мач между Baltimore Ravens и San Francisco 49ers. Мачът беше първият по рода си Супербоул, състезаван между двама братя, като Джон Харбо беше треньор на Рейвънс, докато Джим Харбо беше начело на 49ers. Мачът се игра в Mercedes-Benz Superdome и включваше шоу на полувремето, оглавено от Beyonce, с участието на Destiny’s Child.

Този мач беше оспорван от два непобедени отбора в игрите на Супербоул. Ravens бяха с 1-0, докато 49ers бяха с 5-0 в мача .

Балтимор Рейвънс поведоха в мача с 28–6, преди да настъпи частично прекъсване на електрозахранването в Superdome. Този проблем доведе до прекъсване на играта за 34 минути. След като проблемът беше разрешен, играта възобнови стандартната услуга.

След подновяването San Francisco 49ers започнаха оживено усилие за завръщане. Страната на Джим Харбо вкара 17 точки без отговор през третата четвърт, за да намали преднината на Рейвънс до 28-23. Усилията им обаче бяха напразни, тъй като Ravens управляваха играта възхитително през целия участък, достигайки до 34-31.

Куотърбекът на Рейвънс Джо Флако беше обявен за MVP на Супербоул в единствената си поява на Супербоул.

Според докладите играта е била гледана от около 108,69 милиона в САЩ. Освен това 164,1 милиона се включиха, за да уловят поне шест минути от голямата игра.

Мачът остава най-новата победа на Ravens в Super Bowl в тяхната знаменита история, а 49ers все още преследват първия си пръстен от 90-те години насам. Тъй като Сан Франциско ще се изправи срещу Канзас Сити Чийфс в големия мач в неделя, ще бъде интересно да се види дали те могат да сложат край на сушата си тук.