„Как Маркета Вондроусова спечели Уимбълдън?“; „Смущаваща загуба“: Феновете реагираха на Сорана Кирстеа, която спаси шест точки за мач, за да победи Чехия в Дубай QF

Феновете на тениса наскоро реагираха на Сорана Кирстеа, която спаси шест мачбола, за да си осигури победа над Маркета Вондроусова на четвъртфиналите на 2024 Dubai Tennis Championships.

Непоставената Кирстеа постигна зашеметяваща победа срещу Вондроусова, побеждавайки я с 2-6, 7-6(1), 6-2 за два часа и 41 минути, за да си осигури място на полуфиналите в Дубай. Въпреки сет и загуба с 5-1, румънецът демонстрира невероятна издръжливост и постигна забележително завръщане, включително спасяване на шест мачбола.

Тази победа отбеляза и третото участие на Сорана Кирстеа в кариерата на полуфинал на WTA 1000, след нейните полуфинални участия на Canadian Open 2013 и Miami Open 2023.

Феновете на тениса останаха в страхопочитание, когато Световната № 22 постигна зашеметяваща победа срещу Маркета Вондроусова, въпреки че беше на ръба на загубата. Те се включиха в социалните медии, за да споделят учудването си от неочаквания обрат на събитията.

След загубата на Вондроусова на четвъртфиналите в Дубай, един фен изрази изненадата си от това как чехкинята успя да спечели шампионата на Уимбълдън през 2023 г., където победи Онс Джабер с 6-4, 6-4 за по-малко от два часа, за да спечели първия си турнир от Големия шлем титла на сингъл.

„Как Маркета Вондроусова спечели Уимбълдън“, фен публикува в X (бивш Twitter).

Друг фен описа поражението на Маркета Вондроусова като „неудобна загуба“.

„Каква срамна загуба от Вондроусова tbh smh“, публикува фенът.

Ето още няколко реакции от феновете на тениса:

Сорана Кирстеа: „Това трябва да е най-голямото завръщане в моята кариера“

Сорана Кирстеа на 2024 Dubai Duty Free Tennis Championships

По време на интервюто на корта след мача след победата й срещу Маркета Вондроусова на Шампионата по тенис в Дубай през 2024 г., Сорана Кирстеа разкри за начина си на мислене, когато губеше с 5-1 във втория сет, след като загуби първия сет.

Кирстеа призна, че в момента нейният фокус не е върху спечелването на мача, а по-скоро върху удължаването на мача, за да предостави на зрителите по-приятно изживяване. Отразявайки забележителното си завръщане, румънката изрази недоверие към представянето й, определяйки го като „най-голямото завръщане“ в кариерата си.

„Това трябва да е най-голямото завръщане в моята кариера. Честно казано, при сет и 5-1 вече не мислех за победа. Исках поне да го направя хубав за публиката, поне да го направя по-дълъг и да им дам малко по-хубав тенис. Все още не знам как успях“, каза Кирстеа.

Sorana Cirstea ще се изправи срещу Jasmine Paolini на полуфиналите в Дубай. Паолини напредна до първия си полуфинал на WTA 1000, след като получи пропуск, когато опонентката й от четвъртфинала Елена Рибакина се оттегли от мача поради стомашно-чревно заболяване.