Пантерите бяха ли ограбени? Обяснен странен край на загубата на отбора на Брайс Йънг от Пакърс

Брайс Йънг и Каролина Пантърс представиха най-доброто си офанзивно представяне за сезона при малката загуба на отбора с 33-30 от Грийн Бей Пакърс. През четвъртата четвърт Пантерите изоставаха с 30-16, но Йънг направи две невероятни офанзиви, за да изравни резултата до 30-30.

Пакърс отново взеха преднина, когато техният млад куотърбек ги поведе надолу по терена, за да организират опит за гол от 32 ярда, който ритащият Андерс Карлсън реализира лесно.

При оставащи 20 секунди и без паузи, за да спрат часовника, Пантерите се нуждаеха от чудо, за да влязат в обхвата на филдгол и Йънг се подчини. Куотърбекът намери D.J. Чарк с удар от 22 ярда, за да стигне атаката до линията от 47 ярда.

Още едно подаване от 22 ярда към ветеран широк приемник Адам Тейлън вкара Пантерите в обхвата на полета. Йънг се втурна към линията на битката и изглежда току-що беше успял да хвърли топката и да остави секунда на часовника. Въпреки това, съдийският екип обсъди и реши, че часовникът е изтекъл, преди куотърбекът да хвърли топката.

Имаше предположения в социалните мрежи, че е останала секунда на часовника, когато Йънг е забил топката. Въпреки това повторенията потвърдиха, че куотърбекът е закъснял с милисекунди при поставянето на изравнителен гол от игра. Трудно смилаема загуба за Пантерите, които падат до 2-13. Йънг ще си вземе почивка, като завърши с рекордните в кариерата си 312 ярда за подаване.

Брайс Йънг и Пантерите бяха ли ограбени? Противоречивият улов на Romeo Doubs разпали дебат

Пантери QB Брайс Йънг

След като Пантерите изравниха резултата до 30-30, куотърбекът на Пакърс Джордан Лав беше натоварен със задачата да накара отбора си да достигне обхвата на гол от игра. Младата звезда даде това, от което се нуждаеше отборът му с красив пас от 33 ярда към Ромео Дъбс.

Тайт ендът привидно беше пропуснал подаването, но играта беше прегледана и решението за успешно улавяне беше потвърдено въпреки протестите от страничната линия на Пантерите. Феновете в социалните медии не са съгласни с призива, твърдейки, че Дъбс не е запазил контрола над топката и улавянето е трябвало да се счита за непълно.

Ако уловът от 33 ярда при играта 3-та и 4-та беше обявен за непълен, Пантерите щяха да си върнат топката с повече от две минути до края и мачът да е равен при 30-30. Вместо това, Packers издоиха часовника до 22-секундната марка, преди да ритнат печелившия гол от играта. Брайс Йънг и Пантерите несъмнено ще се разсърдят от обаждането.