Девин Букър дава безгрижна реакция на фона на поредицата от загуби на Сънс: „Погледнете пейката и вижте Брадли Бийл и Кевин Дюрант“

Девин Букър се опита да пренесе Финикс Сънс срещу Сакраменто Кингс в петък без Кевин Дюрант и Брадли Бийл. Букър и съотборниците му направиха добър опит, но не успяха да защитят домашния си корт. „Book“ игра 38 минути и завърши с 28 точки, седем борби, седем асистенции и една открадната топка. Слънцата загубиха втори пореден мач и четвърти в последните си пет мача.

Единствената победа на Финикс през последните им пет мача беше срещу силно недостатъчния състав на Мемфис Гризлис на 2 декември. Съперниците на Слънцата нямаха Джа Морант, Маркъс Смарт и Стивън Адамс. Това също не беше победа, когато Финикс стигна до финалната линия. Гризлис имаха шанс да спечелят до последната минута на мача.

Девин Букър каза това, когато го попитаха дали е загрижен за пързалката на Сънс (чрез Джералд Бурге):

„Погледнете пейката и вижте Брадли Бийл и Кевин Дюрант, които седят там, готови да се върнат.“

Финикс Сънс държат рекорд 12-10. Франк Фогел все още не е имал възможност да има Бийл, Кевин Дюрант и Букър едновременно. KD не се справи срещу Kings, тъй като се справя с изкълчен десен глезен.

Брадли Бийл беше аут през последните три седмици поради напрежение в долната част на гърба. Той беше пълноправен участник в тренировките на Сънс в мача срещу Кингс. Финикс обаче продължава да го задържа, докато не стане 100% здрав.

Фогел описа контузията на Кевин Дюрант като „краткотрайна“. Девин Букър може най-накрая да има свои съотборници суперзвезда, когато се изправят срещу Голдън Стейт Уориърс на 12 декември. Всички погледи ще бъдат насочени към Финикс, ако се появи триото на Слънцата и прехвалените костюми на Дъбс от Голямата 3 играят.

Девин Букър е впечатляващ, когато е здрав

Девин Букър също се справя с набор от контузии от началото на сезон 2023-24 в НБА. Той трябваше да се бори с болки в краката, разтежение на прасеца и изкълчен глезен. Когато е здрав, той е суперзвездата, от която Финикс Сънс се нуждаеше.

Трикратният играч на звездите има средно 27,3 точки, 8,2 асистенции и 6,3 борби. Неговите асистенции и борби са най-добрите числа в кариерата. „Book“ доказва, че може да бъде легитимният пойнтгард на отбора, въпреки че е естествен защитник.

Когато Финикс Сънс размениха Крис Пол на Вашингтон Уизардс за Брадли Бийл, мнозина смятаха, че ще получат ветеран плеймейкър. Вместо да направят това, те дадоха юздите на престъплението на Девин Букър. През първите два месеца от сезона той се справи повече от задачата.

Освен че е постоянна заплаха за гол, Букър добави различно ниво към играта си. Той се превърна в елитен подавач с превъзходен прочит на играта.