Денвър Нъгетс срещу ЛА Лейкърс Статистика на играчите и резултати в кутията за 2 март 2024 г.

Денвър Нъгетс се изправиха срещу ЛА Лейкърс за трети и последен път този сезон в събота. Денвър, който спечели предишните две срещи, може да направи още един удар на своите съперници. Нъгетс не са губили от Лейкърс от декември 2022 г., период, който включва мач с 4-0 на миналогодишните финали на Западната конференция.

ЛеБрон Джеймс беше най-голямата история, която се насочва към апетитния сблъсък. Четирикратният MVP, който имаше 39 991 точки в кариерата, се нуждаеше от още девет, за да стане първият играч, достигнал 40K в тази категория. Джеймс не е попадал в първите 10 точки само девет пъти в 21-годишната си кариера, така че празненството вероятно се е развило през първото полувреме.

Джеймс не вкара до 6:20 през първата четвърт, но атаката на ЛА бръмчи. Руи Хачимура, Антъни Дейвис и Остин Рийвс оглавиха атаката, комбинирайки 23 точки, за да изтеглят Лейкърс до преднина от 33-27.

ЛеБрон Джеймс в крайна сметка стигна до историческия крайъгълен камък с 10:38 през втората четвърт. Той го направи, като се измъкна от защитата на Майкъл Портър, за да вкара ляв пробив. Джеймс стана първият играч, който отбеляза 40 хиляди точки в кариерата с кофата си.

Никола Йокич и Майкъл Портър-младши поведоха Денвър Нъгетс съответно с 16 и 15 точки. Джамал Мъри, който игра с контузия в глезена, имаше седем точки. Защитаващите се шампиони изоставаха с 66-58 след края на първите 24 минути.