Доклад за контузията на Денвър Нъгетс (14 февруари): Последно за състоянието на Джамал Мъри и Кентавиъс Колдуел-Поуп

Защитаващият титлата си Денвър Нъгетс излиза от поредица от две загуби и се нуждае от голяма нужда от победа в предстоящия си мач срещу Сакраменто Кингс . Те обаче може да не разполагат с достатъчно персонал за предстоящия мач, тъй като се справят с контузии на ключови титуляри.

Джамал Мъри игра само част от играта на Нъгетс срещу Милуоки Бъкс, като напусна играта поради двустранно възпаление на тибията. Той игра по-малко от 18 минути, в които отбеляза три точки и взе две борби. Той е включен в доклада за контузии на отбора и не се очаква да се справи в предстоящия им сблъсък срещу Кралете.

Междувременно Кентавиъс Колдуел-Поуп , който е другият титуляр в задната зона на Нъгетс, също е включен в доклада за контузии на отбора. Той се завърна в последния мач след кратка пауза от два мача, но подобно на Мъри беше изваден от играта и не можа да се върне. KCP е аут с контузия на дясното подколенно сухожилие и е определен като съмнителен за мача на Денвър Нъгетс срещу Сакраменто Кингс.

Ако и двамата гардове не са на разположение, феновете могат да очакват Реджи Джаксън и Крисчън Браун да получат увеличение след минути.

Освен KCP и Мъри, Влатко Чанчар остава встрани. Той не е играл нито един мач през целия сезон, след като претърпя операция на лявото си коляно през август и графикът за завръщането му не е обявен.

Новобранецът Хънтър Тайсън също е посочен като аут поради фрактура на пръста на лявата си ръка, с което общият брой на контузените играчи на Нъгетс става четири.

Как да гледате Денвър Нъгетс срещу Сакраменто Кингс

Денвър Нъгетс се бориха срещу Сакраменто Кингс този сезон, като загубиха и двата си предишни мача досега.

Двата отбора се изправиха за първи път един срещу друг на 2 декември, където загубиха със 117-123. Във втория си мач, който се проведе на 9 февруари, Кингс победиха Нъгетс със 135-106. Въпреки това Нъгетс все още са предпочитани да спечелят при -6.

Нъгетс имат по-добър общ рекорд (36-18) и са отлични в защитата на домакините, достигайки 21-4 досега. Тяхното предимство на домашния корт може да им даде предимство срещу гостуващите Сакраменто Кингс, дори ако Джамал Мъри и Кентавиъс Колдуел-Поуп не се справят.

И двата отбора излизат от серия от две загуби и се надяват да се върнат в колоната с победи, което може да направи този двубой много вълнуващ.

Мачът обаче няма да бъде излъчен по национална телевизия. Феновете на Нъгетс могат да гледат мача по Altitude Sports, докато феновете на Кингс могат да гледат по NBC Sports.

Баскетболните фенове, които имат абонамент за NBA League Pass, също ще могат да предават играта