„Обади се на някого! Няма да играя” – Миомир Кечманович спори със съдията на стола за привидна грешка в решаващ момент по време на загубата в Аделаида

Миомир Кечманович се нахвърли срещу съдията на стола, когато противоречиво обаждане отиде в полза на опонента му Джак Дрейпър в Adelaide International.

Кецманович се сблъска с Джак Дрейпър в сряда (10 януари) след победата си над Макензи Макдоналд в първия кръг.

Сърбинът контролираше мача, като спечели тежък първи сет със 7-5. Той беше на път да спечели мача във втория сет, но Кецманович не можа да се възползва от два мачбола, тъй като Дрейпър отвърна и спечели сета.

Кецманович все още беше на мястото на водача, докато водеше с 4-1 в третия сет. Той обаче пропиля преднината си, след като британецът доведе последния сет до тайбрек.

Спорът избухна в тайбрека на третия сет, когато резултатът остана 5-5 и Дрейпър получи точка след разиграване. Сега британецът беше на мачпойнт.

Кецманович обаче смята, че при един от ударите на Дрейпър топката е минала през мрежата. Той аргументира своя случай пред съдията, но съдията беше твърд в решението си и не го оттегли.

Kecmanovic реагира остро на обаждането и отказа да продължи мача, като помоли съдията да извика официалното лице на мача.

„Обади се на някого! Няма да играя. Обади се на някого веднага. Не, приключих. Спри да ми говориш веднага и се обади на някого. Топката мина под мрежата“, може да се чуе Кечманович да казва във видеото.

Сърбинът спаси два мачбола след спора, преди да падне при третия, като Дрейпър надделя с 5-7, 7-6(9), 7-6(7) в мач, който продължи 3 часа и 39 минути. Дрейпър напредна до четвъртфиналите в Аделаида и сега ще се изправи срещу топ поставения Томи Пол.

Как се представи Миомир Кечманович през сезона досега?

Миомир Кечманович на Купа Дейвис 2023

Миомир Кечманович започна сезона си с победа срещу Таро Даниел на Откритото първенство на Хонг Конг, побеждавайки го с 6-3, 6-2.

Той обаче загуби от Франсис Тиафо във втория кръг. Американецът надви Кецманович в първия сет, като поведе с 4-1 и успя да затвори сета с относителна лекота.

Сърбинът спаси три сетбола във втория сет, за да стигне до тайбрек. В крайна сметка Тиафо се оказа твърде силен, като американецът спечели с 6-3, 7-6(4).

Kecmanovic след това игра в Adelaide International. Той изпревари опонента си от първия рунд, Макензи Макдоналд, в два сета.

Сърбинът се отказа във втория рунд след вълнуващ мач срещу Джак Дрейпър, който бе помрачен от противоречиво решение в полза на британците.

Миомир Кечманович трябва да играе на Откритото първенство на Австралия през 2024 г., което ще започне на 14 януари.