„Братото е завършил училището Iga Swiatek“ – Феновете реагират на твърдението, че Стефанос Циципас е разсейвал Тейлър Фриц на мачпойнта на Australian Open

Предполагаемата тактика за отвличане на вниманието на Стефанос Циципас срещу Тейлър Фриц на Откритото първенство на Австралия през 2024 г. разгневи феновете на тениса в интернет.

Циципас се отказа от Откритото първенство на Австралия, след като загуби от Фриц в четвъртия кръг в неделя, 21 януари. Той загуби първия сет от американеца в тайбрек, след като спаси две точки за пробив. След това той успя да реализира един пробив на сервиса на Фриц, за да осигури втория сет и да изравни резултата.

Фриц смени предавките си след втория сет, като пречупи гърка четири пъти в третия и четвъртия комбиниран, за да спечели място на четвъртфиналите с победа със 7-6(3), 5-7, 6-3, 6-3.

Мачът обаче завърши на необичайна нотка, тъй като Циципас размаха ръце близо до мрежата в предполагаем опит да отвлече вниманието на Фриц. Но той не успя, тъй като американецът успешно направи минаващ удар през корта, за да подпечата сделката.

Любителите на тениса в социалните мрежи изразиха мнение, че това е незрял ход от страна на Циципас.

„Има скрита незрялост на Стеф, която винаги съм намирал за отблъскваща. Неговите туитове, поведението му на корта и непоносимия му баща. Никога не успях да подкрепям него“, написа фен в Reddit.

Друг фен се включи и каза:

„Не, просто още един поглед към детското поведение, което виждаме от време на време с Циципас – опитвайки се да отхвърли опонента си, докато изглежда като най-големия клоун в света за секунда, тъжно, но в същото време комедийно злато.“

Реакции от Reddit

Потребител на X (бивш Twitter) се подиграва на Стефанос Циципас, като твърди, че очевидно е научил подобни трикове от Iga Swiatek, който също е виновен за същото.

„Братото е завършил училището Iga Swiatek, каквото и да беше това“, туитна потребителят.

Ето още няколко реакции:

Реакции от Reddit на Стефанос Циципас, който маха срещу Тейлър Фриц

Тейлър Фриц ще се изправи срещу Новак Джокович на четвъртфиналите на Australian Open

Новак Джокович и Тейлър Фриц се ръкуват.

Тейлър Фриц ще има работа в сряда, 24 януари, тъй като ще се изправи срещу 24-кратния шампион от Големия шлем Новак Джокович в Australian Open четвъртфинали.

Фриц все още не е победил Джокович след общо осем дуела. Той се срещна за първи път със сърбина през 2019 г. на Мастърса в Монте Карлос и загуби в два сета. Трябва да се отбележи, че седем от тези загуби са в поредни сетове.

На турнирите от Големия шлем Тейлър Фриц изостава от Джокович с 2-0. Първата му битка на Мейджърс със световния номер 1 дойде през 2021 г. на Australian Open в третия кръг. Той загуби мача със 7-6(1), 6-4, 3-6, 4-6, 6-2. За последно той загуби от сърбина на US Open 2023.