Съпругата на Брадли Бийл, Камая Адамс, в екстаз от срещата със съпругата на Исая Томас, Кайла, край двора

Айзая Томас удължи договора си с Финикс Сънс за още 10 дни, гарантирайки присъствието си в отбора до края на редовния сезон. В резултат на това съпругата му, Кайла Томас, присъства на мача и беше забелязана в Instagram историите на Камая Адамс, съпругата на Брадли Бийл.

Адамс и Томас ентусиазирано се прегръщат във видеото.

Томас и Адамс се срещат на мача на Сънс.

През сезон 2019 Бийл и Томас бяха членове на Вашингтон Уизърдс, където Томас се появи в 40 мача и имаше средно 12,2 точки на мач.

Как Исая Томас може да допринесе за успеха на Сънс

Въпреки че е във Финикс Сънс от известно време, Исая Томас е играл само в три мача и е имал ограничена роля, средно само 3,7 минути на мач.

В дебюта си той имаше рекорд 0-за-1 и също така записа асистенция при победата със 115-102 срещу Филаделфия 76-ърс на 20 март. Той също се появи при поражението със 128-103 срещу OKC Thunder на 29 март, 2-за-4 и отбелязване на 5 точки, като същевременно дава и асистенция.

При победата на Сънс със 122-101 срещу Кливланд Кавалиърс в сряда, Томас влезе в игра в последната минута, но не записа никаква статистика.

Томас може да поеме по-голяма роля със Слънцата, тъй като в момента отборът няма сертифициран пойнтгард. Неговият ветерански опит може да се окаже ценен в плейофите, тъй като той можеше да ръководи второто звено и да използва уменията си на пойнтгард, за да създава голови възможности за своите съотборници. Освен това Томас би могъл да допринесе за атаката, без да омаловажава таланта на играчи като Девин Букър, Кевин Дюрант, Брадли Бийл и Грейсън Алън.

Привържениците на Финикс са нетърпеливи да видят Исая Томас да играе повече минути, тъй като неговото ръководство може да бъде от голяма полза за по-малко опитния втори отбор. С ветеранска стартова петица, Томас можеше да осигури усещане за стабилност и да напътства по-младите играчи на корта, докато звездите си почиват. Той също така може да държи съотборниците си отговорни, докато Слънцата се стремят към успешен плейоф.

Въпреки че Исая Томас не играе много, Финикс все още се издига, след като спечели два последователни мача и седем от последните си 10.

Настоящата поредица от победи изстреля Финикс на шесто място в Западната конференция. Това е значителна позиция, тъй като първите шест отбора получават място в първия кръг на плейофите, което елиминира нуждата от турнир за игра.

Финикс в момента е на шесто място, само на половин мач зад петия Далас Маверикс. Те са наравно с Ню Орлиънс Пеликанс, но държат тайбрека над Пеликанс, което води до това Пеликанс да е на седмо място. Финикс също е с половин мач пред Сакраменто Кингс на осмо място и с 1,5 мача пред 9-ия ЛА Лейкърс.